Amok Run, Kreator Run


KreatorV 80-tých letech udávala v Americe vývoj thrash metalu silná trojka Slayer, Metallica, Megadeth. Evropskou nadvládu třímala v rukách silná germánská trojice Sodom, Destruction a Kreator. A o této evropské větvi bych rád poskládal několik rádoby zajímavých písmenkových shluků 😕

Kreator - Hordes Of ChaosSodom bohužel nikdy nepřekonaly kvality klenotů „Persecution Mania“ a zejména nadčasového antiválečného alba „Agent Orange“. Motají se tak v kruhu průměrnosti, z kterého jen tak neodbočí. Hudebním kouzlům Destruction jsem nikdy nepodlehl vyjma jejich překrásných obalů s řezníkem. Zbývající Kreator miluji bez výhrad do dnešních dnů a nové album „Hordes Of Chaos“ moji lásku k Milleho bandě prohlubuje. Vždy byly vůdčí smečkou tohoto stylu a pamatuji jaké rozporuplné reakce způsobily přelomovým albem „Renewal“. Tehdy ani náš nejlepší hudební magazín Spark nepochopil o jaké progresivní album se jedná a v recenzích „Renewal“ hustě zatratil.  O několik let později uvedli toto album v rubrice Klenoty albových archívů jako by objevili Ameriku.

KreatorDvanácté řadové album „Hordes Of Chaos“ je pořádně agresivní album propletené melodickými vsuvkami jakoby vypadlé z deset let staré a tehdy mě příjemně šokující desky „Endorama“. Takhle silné Kreator jsem dlouho nezažil. Na zabíjecím a řádně moderním zvuku alba se podílel Colin Richardson, jehož producentskými prackami proběhlo už nemálo zvučných jmen metalového nebe/pekla.

Nelze slovy popisovat thrash metalovou tyranii zaklíněnou do drážek aktuální fošny, ta se musí  zažít na živo nebo alespoň z placky do ucha. Nejbližší termín živé tyranie byl 16. února v klubu Masters Of Rock v ukrutně vzdáleném Zlíně. Internetové hudební magazíny o tomto koncertě mlčí a jediná zmínka šíleně napsaná ční na mém oblíbeném musicserveru. Škoda, být Kreator v Praze, není co řešit a místo těchto canců by zde visely fotky z koncertu…

Jako útěchu beru alespoň tohle video s aktuálním hitem „Hordes Of Chaos“ plné fantasy chlapů conanovských muskulatur. Nebo, že by to byli chlapci z Manowar?

Nezbytné linky:
oficiální stránky – www.kreator-terrorzone.de
myspace profil – www.myspace.com/officialkreator


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..