Tunguzská katastrofa II. a Nikola Tesla


Vyvrácené stromy v TunguzceNedávno jsem psal v souvislosti s klipem Metallicy o Tunguzské katastrofě. Neuplynulo mnoho času a na žádost stále chamtivější Metallicy byly staženy její klipy z YouTubu. O tom bych teď ale nerad psal. Chci se věnovat nedělnímu vysílání druhého programu, jenž byl koncipován tématem Spadla z nebe.

Prvním dokumentem byl právě ruský dokument věnující se teoriím o příčinách Tunguzské katastrofy. V dokumentu byly naznačeny všechny možné teorie (vyjma té s ufony z předchozího článku) a pomocí ruských vědců, lékařů a různých intelektuálů vyvráceny.

Nikola TeslaJediná teorie, kterou dokument v závěru naznačil jako nejpravděpodobnější, mě naprosto fascinovala. Její ústřední postavou byl dodnes opomíjený geniální vynálezce a vědec srbského původu Nikola Tesla. Ten většinu času pobýval v USA, kde se stal členem týmu Thomase Alvy Edisona. Časem se z vědců stali protivníci a Tesla si musel hledat vlastní laboratoř. Tesla sestavil malý kapesní transformátor, kterým za pomocí vibrací vyvolal v New Yorku poblíž jeho laboratoře vysoký stupeň zemětřesení. Vibrace, získávání energie a její následná distribuce byly jeho hlavními výzkumy. Na Long Islandu vystavěl dvě vysoké věže fungující jako transformátory a jejich pomocí prý byl schopen posílat energii na přesná místa určení.

A teď se dostávám k jádru pudla…

Teslova věžDle dokumentu opravdu na Tunguzku dopadl obrovský meteorit a nebýt Nikoly Tesly, jeho dopad by byl tragický. Tesla prý vysílal energii do zmíněné oblasti několik týdnů před dopadem (jeden německý profesor vždy od 18 hodiny až do 1.30 zachycoval silné chvění), aby posílil obranyschopnost země. Zemská kůra byla v Tunguzce nalomena z dávných dob a těsně před dopadem z prolomeniny vytryskl proud energie, který meteorit zničil. Otázku, jak se dozvěděl Tesla o meteoritu, dokument kontruje Teslovou vnímavostí, jakou mývají šamani. Domorodci žijící v Tunguzské oblasti též byly dva měsíce předem informováni svým šamanem, aby opustili své domovy.

Po skončení dokumentu byly uvedeny názory českých vědců. Všichni včetně astronoma a astrofyzika Jiřího Grygara se teorii s Nikolou Teslou vysmáli. Byl jsem z toho roztrpčen jen do chvíle, než jsem vyhledal přes google informace o Teslově čtyřrežimové zbrani zvané Teslův skalární interferometr. Interferometr měl být schopen paprsky zničit tisíce letadel na vzdálenost stovek kilometrů. Spojitý režim interferometru se nazýval Teslův štít. Štít byl polokulovitou trojrozměrnou neproniknutelnou slupkou chránící velkou oblast. Jakýkoliv předmět, který do slupky narazí, je zasažen ohromným výbojem elektrické energie a okamžitě se vypaří.

Teslův skalární interferometer

Další nalezenou informací pak bylo Teslovo chvástání se o jeho jasnovidectví…

Myslím, že tato teorie o Tunguzské katastrofě je hodně zajímavá a atraktivní. Jestli je pravdivá nebo zdatně vykonstruovaná možná poodkryje budoucnost s dalšími vyspělejšími metodami výzkumu. Mě momentálně fascinuje obrovské množství materiálu o Nikolu Teslovi a elektrizující mystičnost jeho výzkumů a vynálezů. Určitě budu nadále studovat a shromažďovat tento materiál, který zpracuji v některém z dalších článků.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..