ÜberSoldier


UbersoldierTuto střílečku z vlastního pohledu od ruského týmu Burut jsem dohrál na sklonku minulého roku. Už dle názvu ÜberSoldier je jasné o čemže bude řeč.

Na začátku hry se ústřední postava Karl Stolz vrací zpět na základu. Cestou je přepaden odbojáři a zabit. Spolubojovníci objeví mrtvolu a převezou jí do výzkumného ústavu, kde již mají přichystaný stroj na výrobu supervojáků.

Zde se již Stolze chopí hráč a za pomocí krásné odbojářky uprchá z ústavu. Snad z vděčnosti se přidává k odbojářům a pokusí se zastavit pokusy na lidech. Sám je jeden z pokusů …

ÜberSoldier mi trochu svým zaměřením a snahou nacistů vyrobit super zbraň připomínal Return Of Castle Wolfenstein jen zasazený do jiných kulis, s jinou postavou.

Hra mě dost bavila a hodně jsem si jí užil díky čistokrevné válečné akci s parádní grafikou a chytrými, nápaditými levely. Moc se mi líbilo vniknutí i zmocnění se německé ponorky a následná obrana před letadly schazující torpéda. Pěkná fuška.

Loňský rok přibyl na konto Burut druhý díl ÜberSoldiera s podtitulem „Crimes of War“. Dle internetových herních webů však nedokázal vykročit ze stínu kvalitního prvního dílu a dostal velice nízká hodnocení…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..