Beyond Good & Evil


Beyond Good Of Evil

O tomto víkendu jsem konečně po delší době pokořil lahůdkovou gamesku od známé Francouzské firmy UBISOFT. Na svědomí tuto hru má Kanaďan francouzského původu Michel Ancel známý svou prací na arkádách s Raymanem.

Jak je zvykem Francouzské hry mývají své zvláštní kouzlo a tato hra je kouzelnou atmosférou přímo nabitá. Příběh je vyprávěn poměrně často se vyskytujícími animacemi v enginu hry. Beyond Good & Evil se odehrává kdesi v dalekém vesmíru na poklidné planetě Hillys. Hillys je poklidná jen do té doby než obyvatele začne utlačovat a pojídat jejich duše vetřelecká rasa DomZ.


Jednou z obětí se stávají rodiče reportérky Jade, kterou hráč ovládá v průběhu celé hry. Po zmizení rodičů Jade žila se svým strýcem praso-člověkem Pey’Jem, který jí vychoval a do nynějška žili v budově majáku opatrujíc válečné sirotky. Jade se náhodně přichomítne k tajné organizaci IRIS a s jejím přičiněním (fotoaparátem pořídí důkazy) vyjde najevo, že armádní oddíly Alpha Sections, který měly znovu nastolit klid a mír, nakonec podporují vetřelce.

Beyond Good & Evil je hra mixující několik žánrů. Najdeme zde bojové akce, závody futuristických člunů, lehké adventuření a trošičku toho logického přemýšlení. Je to již fousatá hra z roku 2004, ale je to jedna z gamesek kde čas nemá devalvující účinky. Je pravda, že grafika není úplně poplatná dnešní době, ale zase jsem si ji mohl užít ve vysokém rozlišení na plné detaily aniž by se moje mašinka nějak více zadýchala.

Těžkopádné je konzoloidní ovládání a spolu s někdy nešikovnou kamerou mě přivedlo do svízelných situací. Po připojení k IRIS je k dispozici postava agenta Double-H, kterého není možno přímo ovládat pouze mu akčním tlačítkem zadávat jednoduché úkoly. Pěkný je i soundtrack nabízející různé ambientní a ke hře se hodící motivy.

Sečteno a podtrženo – kvalitní a zábavná hra, která i po letech strhla moji pozornost. Na konci závěrečných titulek je ještě krátké šokující zjištění věštící pokračující příběh


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..