Cruel Night vol.6 – MC Kotelna Chomutov


Po včerejším koncertě Anety (na kterém jsem s chutí nebyl) ovládly chomutovský MC Kotelna undergroundové spolky holdující hutnýmu grindcoru. Díky otcovským povinnostem a též chomutovskému systému hromadné dopravy – vymyšlení tak geniálního jízdního řádu dalo určitě zabrat mnoho času a nadměrného úsilí – jsem dorazil s půlhodinovým zpožděním.

Stihl jsem tedy cca 4 poslední songy bandy Inborned Lycanthropy z Želenic nad Bílinou. Z těch pár „písní“ co jsem zaslechl se musím zmínit, že to byla bohužel nejslabší kapela tohoto večera. Jeden song stejný jako druhý, navíc korunovaný monotónním prasečím rykem.

Další v pořadí grindová sebranka z Prahy Kombucha byla o pořádný kus poslouchatelnější kapelkou. Určitě to bylo i tím, že měli dva zpěváky střídající různé druhy murmurů, řevů, krkání a dalších uchu a žaludku libozvučných pazvuků. Na závěr vystřihli nádhernou pomalejší věc vymykající se jejich předešlému sonickému nářezu…

Šrámiho znovuobnovení Victims rozpoutali v Kotelně nefalšované grindcorové peklo jak na pódiu tak i dole mezi fanoušky. Musím trochu s pokorou uznat, že jsem nic tak dobrýho nečekal. Victims také jako předchozí kapela mají dvě hrdla, ale na o dost lepší úrovni. Jedinou slabinou, jinak bezchybného setu, je použití automatického bubeníka (pokud jsem dobře pochopil tak navíc pouštěného z mp3-mana). Až na tuto „malou“ drobnost se mi Victims hodně moc líbili. Ještě se musím pochlubit obdrženým kopancem do mé plných křečových žil poseté nohy od silně podnapilé „tančící“ lesby. Jako pochopte, nemám nic proti menšinám, ale ono to fakt bolelo a ona na nohách zrovna neměla sametové pantoflíčky…

Vlakina už jsem viděl pobíhat po klubu již hodně dříve před jeho dnešním vystoupením s Ingrowing. Hodně moc jsem se na ně těšil a oni mě nezklamali a zahráli opravdu nejlepší set ze všech kapel co tu dnes hráli. Určitě není náhoda, že si je Napalm Death vybrali na lednové turné. Nevím čím mě tak dostali, ale ještě teď se z toho nemůžu vzpamatovat. Vlakinovy vtípky mezi skladbami mi opět rozvibrovali bránici a na to, co předešlé kapely měli dvě hrdla, „odzpíval“ Vlakin sám a ještě o několik délek brutálnějc.

Teď při brouzdání internetem jsem zjistil, že jsem asi přišel o dvě kapely – Opitz a Fan Tim Kim, no to mě pěkně štve. Domníval jsem se, že po Ingrowing je konec, když zvukaři počali rozebírat aparaturu. No fňuk fňuk… Ale jinak fakt dost dobrej koncík. Díky Venco!!!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..