Kill Bill 2.


Kill Bill 2.

Tak konečně jsme se dočkali, nebo jen pouze já jsem byl tak natěšen??? Právě v kinech proběhlo pokračování, násilně rozděleného Tarantinova opusu Kill Bill vol.2. Mnozí lidé včetně mě, si myslí že byl rozdělen pouze z komerčního hlediska /viz třeba Matrix/, ale podle předáka firmy Miramax prý by diváci nevydržely koukat na téměř 4 hodiny takto „špinavého a krvavého“ filmu. No nevím, názor by si na to měl udělat každý sám.

Hned v úvodu filmu Uma Thurman při jízdě ve svém kabrioletu vypráví děj prvního dílu. Také se dozvíme, co předcházelo svatebnímu masakru a proč vlastně Bill překazil svatbu své bývalé milenky. Dozvíme se i kdo je dítětem nevěsty mstitelky, i jak dopadli poslední dva členové zmíněného masakru. Ještě předtím ale zavítáme do Shaolinu kde mistr Pai Mai učí Beatrix /ano tak se jmenuje pomstychtivá nevěsta/ kung-fu. V samém závěru také zjistíme jak „dopadl“ Bill a říkám/píši že závěr je sqostný. Jak jsme již u Tarantina zvyklý z jiných snímků, i těmto dvoum dílům vévodí kvalitní soundtrack, skvělé netradiční záběry kamer, neméně skvělé herecké výkony jímž samozrejmě vévodí Uma Thurman /je úctyhodné co dokázala tři měsíce po porodu, zvláště pak náročné kung-fu scény/. Zajímavé je že Tarantino prvních osm stránek scénáře napsal již v pauzách při natáčení svého druhého filmu Pulp Fiction.

Na letošním festivalu v Cannes byl Quentin Tarantino společně s Milošem Formanem dekorován francouzským rytířským řádem čestné legie a celý festival provázel ve funkci prezidenta. V dohledné době se má pustit do psaní scénáře k filmu z druhé světové války. A pro milovníky bulváru mám zprávu že jeho přítelkyně je dcera známého režiséra F. F. Coppoly.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..