Koncert Tří Sester v letním kině


Po dlouhých pěti letech k nám na Chomutovské letní kino zavítala banda kolem Fanánka a ing. Magora Tři sestry se svým promoturné k desce „Lihová škola umění aneb válka s loky“. Sebou na turné po republice vzala DJ Kreténa, Doktora P.P., punkovou legendu E!E a samozřejmě Frantu Sahulu.

Krátce před 20 hodinou začal svoji hudební produkci DJ Kretén, který „pobavil“ poškrábanými/přeskakujícími CDéčky a svojí Elvisovsko-punkovou vizáží. Jako výplň mezi přestávkami, kdy si kapely připravovali a posléze balily nádobíčko, byl skvělý, ale jeho samostatná půl hodina byl celkem vopruz. Trošinku si mě udobřil puštěním coveru Metallicy „Whiskey In The Jar“ od Thin Lizzy, ale i „Seek In Destroy“ taktéž od Metallicy.

Po DJ Kreténovi šel na řadu Petr Pečený s kapelou Doktor P.P. a trochou té rockové pohody. Slyšel jsem ho poprvé a celkem na mne udělal slušnný dojem. Ke konci se na pódiu objevil Franta Sahula a společně rovněž zahráli cover od Thin Lizzy „Whiskey In The Jar“ s českým a celkem povedeným textem. Po krátké přestávce na pódium v Příbramských hokejových dresech nedočkavě napochodovali punkový E!E.

E!E se do lidí pustily hlava nehlava, sypali jeden osvědčený hit za druhým /Číro, Humusák, Poslouchej, Práce, Nasraná, Pogo, atd./. N a reakcích lidí bylo vidět že se dobře baví, prostor pod pódiem byl řádně plný a živě se v něm pogovalo, skákalo, tancovalo… Tak alespoň bylo teplo a vlezlá zima byla fuč. Vytknout se nedá téhle kultovní bandě nic, snad jen přemíra pití a následné „obtěžování“ Tří sester /zakrývání očí bubeníkovi Vránovi při hraní,…/.

Tři sestry po krátké autogramiádě kolem 23hod. započali svůj takřka dvouhodinový koncertní set, při kterém hlavně přehráli písničky z posledního alba /Jejejejeje, klipovka Aida, Homosexuál, Kelti II., Modlitba pro Partu, Jebex,…/. Ovšem dostalo se i na osvědčené hity /Život je takovej, Piánovka, Zelená, Kovárna, Kelti,…/ což způsobilo že prostor pod pódiem se ještě více zaplnil a nebylo moc k hnutí. Jinak co Vám budu povídat? Fanánek je frontman k pohledání, Supice skvěle doplňovala už takhle dost hustý zvuk kapely hrou na harmoniku a starala se samozřejmě o dívčí vokály a poté i zapěla dvě písně sólo.

V krátké přestávce vystoupil Franta Sahula se svojím projektem Los Hovnos, v němž zahrál většinou skladby ze své sólovky a nakonec přidal „Sovy v mazutu“, kde se už postupně zapojila celá kapela. Hezké bylo že Fanánek přebral ženské sbory na svá bedra a příjemně tak pobavil svým ženským zpěvem i obscéními grimasami. A co říct na závěr? Snad jen aby Sestrám netrvalo dalších 5 let k další návštěvě našeho města.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..