Pravá Pivrncova putyka


Ruda PivrnecV polovině července,  při dovolené s rodinou v nádherných Jizerkách jsme navštívili rodné městečko Smržovku – kreslíře, sáňkaře, humoristy Petra Urbana.

Jo, přiznávám, že mistrův kreslený humor mám velmi rád. V knihovně mám vystavený pěkný množství Urbanových knih, plus na hard disku mám uloženo několik set vlastnoručně skenovaných vtipů z kalendářů, novin a časopisů.

Proto se nedivte, že jsem se do Smržovky těšil jak děcko na Vánoce nebo feťák na svou lajnu 😆

17. červenec –  krásný sluneční letní den. Nejdříve jsme krátce pobyli u malebné přehradní nádrže Souš a pokračovali do Kořenova.

Na bývalém kořenovském vlakovém nádraží se nachází Muzeum ozubnicové dráhy, které doporučuji navštívit. Parádní jsou zejména dobové fotky znázorňující k čemu vlastně sloužila ozubnicová dráha  😀 holt sníh je pěkná mrcha…

Po geopovinnostech v nepříliš pěkném Tanvaldu jsme již zmírající žízní a hladem konečně stanuli na schodech vedoucí do útrob Pravé Pivrncovi putyky. Krásný interiér putyky hustě zdobený kreslenými vtipy, parádníma „píchačkama“, plyšovou postavičkou Rudy Pivrnce korunoval pěkně vychlazený a šmakovní točený Krakonoš.

Mile mě potěšilo pokrytí putyky wi-fi signálem, jenž jsem zneužil k odeslání fotek z dovolené na čumendu do Picasy.

K mé velké lítosti se nám nepodařilo zastihnout mistra při práci, tak alespoň jako závdavek mi postačil kalendář s vtipy na rok 2012 s mistrovým podpisem.

Pivrncovy web stránky: www.pivrnec.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..