Ohlédnutí zpět: CARCASS + DARKSIDE + M.A.C. OF MAD – 2. června 1994


Už dlouho se chystám na sérii článků z dávné minulosti, ve kterých bych, jak mi paměť dovolí, zavzpomínal na navštívené koncerty…

CARCASS + DARKSIDE + M.A.C. OF MAD – 2. června 1994, Pyramida – výstaviště Praha

Vstupenka - Carcass

Na můj první koncert se zahraniční kapelou v čele, jsem se musel vydat do naší stověžaté matičky Prahy. Onou první kapelou byla dnes znovuzrozená liverpoolská legenda holdující patologickým běsnícím rytmům CARCASS.

Tehdy jsem se domluvil s kamarádem Standou (King Diamond forever 🙂 ) a do Prahy jsme spolu vyrazili autobusem s dostatečným předstihem. Do začátku koncertu zbývalo pár hodin, který jsme vyplnili napájením se v nedaleké krčmě měšťanskou desítkou.

Masakr nastal při vpouštění metalu chtivých fans do Pyramidy. Tlačenici ještě zvyšovali šacující securitas. Podél haly v některém z mnoha stánků jsem koupil pár demokazet z nichž asi nejvýraznější byli death metaloví Decomposed a výborná doomová banda Love History s úchvatným demem „The Astral Silence Of Blooming Virgin Beauty“ .

Koncert načala česká partička M.A.C. Of Mad, která hrála pěkně svižný hard core. Žel nabitá Parymida si žádala jiných hvězd a vzduchem lítaly kelímky s pivem a další bordel na kapelu. Ta po pár písních zmizela z pódia.

Další v pořadí rakousko-český death metalovový Darkside okořeněný hrou na klávesy přijali fans v pohodě. Po skončení koncertu kámoš chytil i jejich do kotle vhozené triko. V té době koncertovali Darkside po ČR dost často a nemalý prostor jim na svých stránkách poskytoval metalový plátek  Spark. O rok později vydali debutové CD „Melancholia Of A Dying World“. Po té jsem už o nich neslyšel…

Potemnělý sál a pódium promasírují pomalu se rozjíždějící bicí k nimž se postupně připojují basa, kytary a Jeffův nakřáplý řev = úvodní pecka „Corporal Jigsore Quandary“ z mega alba „Necroticism Descanting The Insalubrious“.

Čtveřice – Jeff Walker, Billy Steer, Mike Amott a Ken Owen předvedli skvělé vystoupení postavené na novém materiálu z tehdy aktuální fošny „Heartwork“, na které hoši upustili od zvířecího grindcore a přidali více melodií. Určitě ale nikoho nezklamali, protože nový materiál byl famózní a prokládali ho starými osvědčenými grincore šlehami ze svých prvních dvou alb.

Černou muchou na tomto patologickým divadle byl nečitelný a zahuštěný zvuk způsobený plechovou konstrukcí Pyramidy 🙁 ale i tak nezapomenutelný zážitek.

Po dvou letech Carcass vydávají CD „Swansong“ a pomalu ukončují činnost. Před dvěma lety se však  dávají opět dohromady a k mé radosti hráli na Brutal Assaultu v Josefově což nenechávám bez povšimnutí


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..