Dočesná 2011


Dočesná 2011… bez mé účasti. V předešlých letech jsem se alespoň v sobotu s rodinkou na Dočesnou do Žatce zajel podívat, ale letos ne. Jindy člověk neví kam o víkendu zavítat jak je všude kulturně mrtvo, ale první zářijový víkend bylo po okolí Chomutova spoustu zajímavých akcí.

Sobotní dopoledne jsme dali přednost oslavám 110 výročí MHD na Mostecku na Hipodromu v Mostě a odpoledne pak festiválku v Atriu chomutovské knihovny Indian Summer Open Air.

Proč tedy o Dočesné píšu? Prostě manželčin kolega z práce v Žatci byl a dal mi souhlas zvěřejnit jeho fotky z vystoupení „rockových“ kapel.

První fotky jsou z vystoupení český black metalový legendy TÖRR. Ani mě nemrzí, že jsem o jejich set přišel. Raději bych TÖRR viděl s Vlastou Henychem, ale to po jeho vyhazovu bude můj nesplněný sen.

Docela by mě zajímal tracklist toho, co na koncertech Herešovci hrají. Jestli se zaměřují na klasický písně z černého období nebo na novější éru.

Dymytry – dle letáku akce – čeští Lordi s metal core ve skvělé show. Whau, měl bych k tomuhle označení výhrady. Jednak masky nejsou tak monstrózní jako u rock’n’rollových finů a druhák označení metal core už je hodně mimo mísu.

Masky Dymytry mi přijdou spíše jako kopírka amerických Slipknot a hudba je celkem dobrá metalová „dupárna“, ale popěvky na způsob čím dál více popovějších Škwor (texty jsou do nebe volající sračka).

BSP to už je jiná liga starých mazáků (Pavlíček, Střihavka, Baláž), o tom žádná. Michala Pavlíčka jsem kdysi před mnoha lety viděl v Chomutově s Pražským výběrem a na takový koncert se nezapomíná.

Komentář autora fotografií:

Vepředu jsme měli trochu horší zvuk, ale Střihavka výbornej, za odměnu ho na konci trefil nějakej smyslů zbavenej nebo sjetej debil flaškou. Ochranka asi trochu zaspala.

…a to je vše. Mě by lákal set žateckých Beautiful Cafillery, kteří nedávno prodělali personální změnu na bubenickém postu. Po dlouhých jednadvaceti letech je opustil Karel K. (mimo jiné výborný tatér), který ještě stihl dodělat nový výborný animovaný klip kapely.

Uvidíme příští rok, snad se pořadatelé umoudří a nepolezou si navzájem s akcemi do zelí. Člověk se nemůže rozkrájet 😀

foto: L. Vinter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..