Mosh Or Die 2.


Mosh Or Die 2Z kraje ledna se mi jen tak mezi řečí kytarista Šaman zmínil o chystaném pokračování říjnový akcičky, kterou jsme pořádali s klukama z Victims. Trochu mě to překvapilo jako blesk z čistýho nebe, ale na druhou stranu jsem se moc těšil na můj první koncert letošního roku.

Den před akcí jsem ještě zajel s Victims crew Pekosem a Bamboochou (momentálně zkouší s novou metalcore kapelou Head to Head) na propagaci akce do mosteckého rockového GAMA rádia. Co se tam „dělo“ je možno slyšet na bandzone či facebooku kapely 😆 Trochu mě mrzí, že se nepovedlo odehrát ve vysílání více skladeb od zúčastněných kapel. Vinou nějakého nekalého informačního šumu hrály pouze skladby Victims. Až na můj popud a přehádání Vc pustil sympatický moderátor skladbu zajímavých borců z Unnecessarity.

Dojem z rádia jsem měl výborný. Moderátor Petr Říbal byl „pěknej kousek“ a práce v rádiu, kde si každý moderátor může pouštět muziku více méně podle svého gusta, musí být fajn job.

V pátek 18. února byl začátek MOD2 naplánován tradičně na dvacátou hodinu. Já jsem dorazil asi o dvacet minut dříve, než byl sraz s klukama a zatím ochutnal, jestli je Zlatopramen fakt tak hnusný pivo nebo jen ho v Ponorce neumějí natočit. Potvrdilo se, co jsem psal u reportu z Ponorky – Zlatopramen je fakt humus 😐

Naše obavy se vyplnily. Moc lidí nepřišlo, jen přibližně 30 platících lidí. Něco sebral prý neuskutečněný koncert Player v Radiobaru, Bahrainn s Krucipuskem v kadaňském Orfeu, Požadovaný stav mysli v Mostě a něco probíhající Maturitní plesy po okolí. Proto se začátek akce odkládal, jak jen mohl, ale lidi nepřicházeli…

Krátce po půl deváté začli na pódiu drtit mostečtí Fetid Carrion. S nimi jsem se naživo ještě nesetkal a napoprvý se mi zalíbili. Svižný metalcore hnaný kupředu slušně naprogramovaným automatem, ostrými kytarami a k čertu pěkně hrubým vokálem. Na začátek koncertu pekelně dobrý rozjezd i přes drobné problémy s „bubeníkem“.

Na bandzone mají Fetid Carrion demoverze nových skladeb a je rozhodně nač se těšit. Skladby ač bez zpěvu obsahují spousty technických kudrlinek a nezbývá než se těšit na převedení do laserových drážek CD…

Na druhou karlovarskou kapelu Unnecessarity jsem se vážně moc těšil a nezklamali mě. Charakterizovat hudbu Unn je složitý. Hrajou hardcore to jo, ale není to ten jednoduchý s přímým tahem na bránu. Unnecessarity raději volí kličky a technické parádičky v podobě prošpikování hardcore samply ať už různými space zvuky, trumpety, najazzlýma vsuvkama, atd. Prostě u jejich podání hardcore se člověk nenudí, spíše je překvapen, co vše ve výborném instrumentálním podání z chlapů leze ven. Hudba není jenom o agresi…

Závěr setu se moc nevyvedl. Oba mikrofony byly zničeho nic hluchý a Unnecessarity dojeli do konce pouze instrumentálně. Výborná hudba!!!

Po Unn se už chystala po dlouhé zimní pauze zahrát domácí deathcore banda Victims. Bohudík se na nich negativně dvouměsíční pauza vůbec nepodepsala. Naopak jeden z dvojice zpěváků Hospi měl hlas až nezdravě pěkný 😀 Už moc nemám co k Victims psát, protože loni jsem s nimi absolvoval  slušný počet koncertů, o kterých jsem zde na blogu informoval.

Snad jen bych utrousil malou poznámku o basáku Roufusovi, který by si zasloužil cenu za největšího moshera pátečního večera. Povzbuzen kdovíjakým životabudičem moshoval od první po poslední kapelu. Palce nahoru!!!

Bonesaw Of The Brains patří mezi ty animální kapely, který se s ničím neserou a perou svůj energický hardcore bezcitně mezi lidi. Kapela, která jako první pořádně rozpohybovala hrstku fans v Šakalu. Zpěvák Kwardiss cestoval po parketu a úspěšně rozmoshovával lidi. Ty vole vidět je v narvaným klubu s benevolentníma sekuriťákama to musí být stage diving jako prase. Pedál s rychlostí ponejvíce sešlápnutý k podlaze, kytarový rify řežou a Kwardiss kvílí, řve, běhá. Mrda nářez!!!

Závěrečný Beautiful Cafillery z Žatce jsem viděl už před dvěma lety na Severním větru, na kterým mě uzemnili brutálním masakrem a vysoko čněli nad tamním víceméně metalcorovým line-upem valícím se z hlavní stage. Na MODce jsem si je vychutnal v parádním zvukovým kabátku a třeba říct, že hustší palbu jsem tento večer neslyšel. Brutal deathová masírka hnaná kupředu kanálním vokálem. Parádně oslizlá třešnička na konec druhý MODky.

Beautiful Cafillery ukončili set něco kolem půl druhý ráno. Ještě jsem chvíli pobyl a pokecal s pánem temnoty slyšící na jméno Death Lord. Pak že se satanistama není prdel 😆 Takhle jsem se naposledy zasmál ani nepamatuji. Je mi líto, že jsem před půl třetí musel skočit na tágo a jet domů. Až na pár maličkostí se mi Mosh Or Die II. líbil a prostředí Šakalu bylo pro malý počet fans více než vhodným místem.

Každá z kapel byla super a pro rozdílný přístup k metalu ani není možný vyzdvihnout tu či onu kapelu večera. Chválím Victims za parádní výběr kapel už jen proto, že vím v jakých „bolestech“ se line-up rodil…

Více fotek na Rajčeti.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..