Capybara, Fleshers, Mimo-tO, Censorshit – MC Kotelna


Něco málo minut zbývá do konce prodlouženého víkendu a já se rozhodl napsat pár vět o příjemné sobotní hudební akci v chomutovské Kotelně. Nebýt mé časté návštěvy hudebního portálu bandzone, málem mi unikl spamovací příspěvek o této akci od manažerky ostrovsko-karlovarské kapely Mimo-tO na mém profilu. Pár hodin stačilo bandzoňáckým spamovacím filtrům a informace o koncertě byla nenávratně smazána.

V pátek večer, den před koncertem jsem ještě poslechl písně na profilech tří kapel, které jsem do té doby neznal (Censorshit znám již ze Severního větru) a trochu jsem se vylekal. Produkce Capybary, Feshers a Mimo-tO jde obloukem kolem mě. Obyčejný staromilecký metal a hard rock fakt nemusím. Nebýt Censorshitu, prdel bych z domova těžko dostával a raději sledoval Superstar (pěvecký soutěže fakt můžu).

Zpět k sobotě. Koncert se měl konat od 19h, ale já se z technických důvodů a možná i trochu poučen z předchozích obdobných akcí přiblížil do Kotelny o 45 minut déle. U vstupu do útrob klubu mě prodavači lupenů pobavili přemlouváním k nákupu více lupení. Hned jsem zjistil proč. Kotelna byla liduprázdná. Při první kapele jsem napočítal jedenáct lidí z nichž se během večera vyklubali buď hráči zbylých kapel nebo jejich crew.

Krátce po osmé hodině už zaplavilo potemnělý klub strašidelné intro první kapely karlovarských Capybara. Pětice postarších pánů valila pěkně agresivní metálek spolu v ruce s technickou zručností. Muzika plná zasekávaček, zpomalení, rychlých brejků a s výbornými bicími. Radost poslouchat. Uznání zaslouží zpěvák Zdeny, kterého sužovala chřipka a přesto podal solidní výkon.

Po krátké výměně nástrojů a zvukovce byli připraveni po spuštění intra hrábnout do strun řezníci ze Svatavy Fleshers. Čtyřčlenná kapela opět tvořena vyjma bicmena postarší posádkou nasadila ještě agresivnější a přímočařejší písně s nádhěrně silným, uřvaným vokálem. Co jsem pochytil drobné úryvky z textů tak témata jak vystřižená z 80 let – „Hroby se otvíraj…“ atd.

Za pro mě nezajímavou kapelu jsem považoval ostrovskou rockovou čtverku Mimo-tO. Můj nezájem vydržel pouze pár taktů, po té už jsem byl písněmi Mimo-tO pohlcen. Dobrá hudba a hodně lahůdkový zvuk, při kterém byly čitelné všechny nástroje. Pár písní mě jen iritovala zpěvačka, u níž se mi zdálo, že zpěv odbývá a jede na půl plynu – šetří hlasivky. Po dvou, třech písních už bylo vše v nejlepším pořádku. Na „parketu“ se objevili první tanečníci a zejména píseň „Děvka“ byla kurevsky dobrá…

Při vyklízení nástrojů Mimo-tO mi zatrnulo, když se v klubu objevilo komando policajtů. Důvod – stejně jako kdykoliv při hudebních akcích, příliš hlasitá hudba.

Lehce po půlnoci již byla na pódiu přichystána ostrovská pětka Censorshit. Pěkně z ostra spustili hardcorové peklo s výraznou rapovou složkou a podporou gramcema i zpěvem DJ Chossekilla. Hudba Censorshit se nese v animální agresivitě s pořádně vykřičenými refrény, houpavém rytmu. Zpěvák Pepé neustále hecoval krapet nabobtnalé hrstky lidí, ale jen něco málo lidí pařilo spolu s ním.  Přibližně v půl druhé ráno byl konec téhle pěkné akce.

A poučení na závěr? Určitě nedat na první dojem při poslechu né zrovna kvalitních ukázek na Bandzonu a radši se jít přesvědčit navlastní uši do klubu. Podstatu tohoto výborně vystihuje v rozhovoru zkušený producent a majitel nahrávacího studia Ecson Waldes.

K nízké návštěvě: kapely na svých bandzone profilech, dali vědět roztrpčelost z nízké návštěvy lidí v Kotelně. Cituji z e-mailu Petrželky, manažerky Mimo-tO: „…jen mě překvapilo to, že lidí by bylo možná i víc, ale nebyli ochotný zaplatit vstup, radši se otočili a šli pryč..Troufám si napsat, že kilčo za 4 kapely se mi nezdá zas až  tak hrozný…tak proč ?..“.  Doplním, že Kotelna dostala na vylepení 80ks plakátů… já v Chomutově neviděl ani jeden…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..