The Sims Příběhy mazlíčků


Sims Pet StoriesAlice Vítová zdědila dům po dědečkovi a babičce. Nedávno se přestěhovala zpátky do Ratlic, aby svou nemovitost převzala, ale finanční problémy ji přivedly na pokraj bankrotu. Jako chudé umělkyni se jí nedaří nasbírat každý měsíc dost peněz k zaplacení složenek, přesto se rozhodla, že sobě i svému pejskovi Samovi připraví lepší život. Jestli se jí nepodaří získat dost simoleonů, aby zaplatila daně, bude se muset odstěhovat. Má sice kamarády, Amáju a Tomáše, kteří jí pomáhají, ale nakonec musí zachránit svůj dům sama!

Tímto úvodem začíná děj dalšího pokračování The Sims příběhů levobočka série hlavního komerčního taháku. První díl levobočků s přízviskem Životní příběhy byl více zaměřený na sociální cítění simíků a hráč musel ukojit jejich touhu po harmonickém partnerském životě. V tomto díle s podtitulem Příběhy mazlíčků se hra více, hlavně v prvém příběhu, zaobírá soužitím s chlupatými mazlíky, neustále okusující vybavení domácnosti a hrdě se vyměšující kdekoliv jim je libo.

První příběh Šampión je již popsán výše já pouze doplním, že Alice musí dalmatina Sama vycvičit k poslušnosti a vytrénovat ke zdolávání překážek. K tomu jí slouží prostor za nevelkým baráčkem a povětšinou darované překážky. Aliččin příběh jsem projel bez většího zádrhelu hlodajíc si nudou prsty. Závěr příběhu ničím nepřekvapil a naštěstí přišel poměrně brzy.

Druhý příběh šéfkuchaře Štěpána Půlnoční maškaráda byl nečekaně vymazlenější:

Štěpán Oddaný je talentovaný šéfkuchař v Sim City, který vede tichý a spořádaný život v pouštním předměstí Stolová Hora. Poslední dobou je značně zaneprázdněný, protože se musí připravit na svatbu své sestřenice a zároveň pomáhat své šéfce Juliáně zorganizovat každoroční maškarní ples. Štěpán zatím netuší, že jeho život se brzy převrátí vzhůru nohama….

…Štěpán samosebou svatbu sestřenice zmešká a ta mu pomstychtivě nastěhuje do přepychového domu kočku Gertrůdu. Kočka v domě řádí a největší estrádou je zničení salátu, který Štěpán připravil pro Juliánu svoji šéfku na slavnost. V tomto bodě by byl příběh stejně plitký jako ten předešlý nebýt podvodníčka Kamila Šviháka. Tento chlapík se Štěpánovi zprotivil již na svatbě sestřenice. Kamil mu přebral již pěkně rozdělanou krásnou brunetku Erin.

Netrvalo dlouho a tento donchuán odloudil kuchaříkovi rusovlasou Ráchel Veverkovou. Holky byly na vážkách a přebíhaly od jednoho chlapa k druhému. Neuměly se rozhodnout. Štěpán v poklidu připravil vše potřebné na maškarní ples a po čem šéfka toužila. Povedlo se mu dostat zpět náklonnost Ráchel a získat její doprovod na maškarní ples.

Tam také Štěpán podlým činnem (vzal Kamilovu masku a obloudil jeho parťáka) zjistil pravou totožnost Kamila Šviháka a po zadržení s předáním policii se stal králem plesu. A holky? Štěpán si mohl vybrat, která se stane jeho vyvolenou. Já si vybral a domů odvedl Ráchel. Tu pak dovedl k oltáři a splodil potomka.

Technické zpracování zůstalo na chlup stejné s předchozím dílem. Jen bych řekl, že přibyly šikovné klávesové zkratky pro zadávání příkazů k uspokojení základních životních potřeb simíků. Ještě jsem si všiml jedné systémové změny. V předešlém díle při odjezdu na cizí pozemek se čas zastavil. Po příjezdu zpět se zase rozběhl a životní potřeby se vrátily do výchozího stavu před odjezdem. V tomto díle je už vše tak jak má být v reálu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..