Constatine


ConstantineJednoho dne je John Constantine přizván k vyhnání ďábla z mladé ženy. Pro tohoto vymítače démonů je to běžná rutina do té doby, než zjistí, že démon se snaží dostat z jejího těla do našeho světa. Je to věc zarážející, poněvadž nebe s peklem mají dohodu o rovnováze, nevstupování na zem a zákaz ovlivňování lidí.

To se teď ale právě děje… démoni přicházejí. Chtějí využít tělo mladé detektivky jejíž sestra (jednovaječné dvojče) spáchala kvůli schopnosti vidět démony sebevraždu. Aby se démoni dostali na lidský svět, musejí mít v nebi spojence. Tím se stane samotný anděl Gabriel…

Takto stejně začíná děj stejnojmenného pět let starého filmu s Keanu Reevesem v hlavní roli. Hra se liší pouze přidáním spousty akčních pasáží, ale ve výsledku se jedná o to samé. Zpočátku hraní Constantine jsem měl nervy v háji ze špatného ovládání a hru jsem chtěl poslat z počítadla nenávratně pryč, ale naštěstí jsem si po perných desítkách minut zvykl.

Zpracování hry silně zapáchá  nebezpečně se rozrůstajícím konzolovým šílenstvím. V odbytém importu na PC má prsty mně neznámá firma Bits Studios. Systém ukládání pozic jsem do konce hry nepochopil a několikrát jsem musel úroveň začínat od začátku.

Constantine jsou na sto honů cítit pecky typu Manhunt a The Suffering. Akční 3rd rubanice je občas protknuta jednoduchým puzzlem, to vše v hodně svižném tempu. Zvláště po Johnově přechodu do pekla (což je jeho přirozená vlastnost) se mají prsty na klávesách co ohánět.

Zbraňový arzenál je bohatý o velký počet originálních kousků. Takový dřevěný svatý kříž vystřelující plameny ve tvaru kříže s účinností brokovnice nemá chybu. Velkou pomocí v bitvě s přesilou démonů jsou kouzla, které se Constantine během hry učí a mají sakra zničující účinek.

Závěrečný souboj s ukrutným Mammonem je po správném postavení Constanina nadmíru lehký. To souboj s Balthazarem o level předtím byl o dva chlupy tužší. I přes výše jmenované neduhy je Constantine zajímavá hra a mě vybídla ke skouknutí neméně zajímavého filmu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..