Bambiriáda 2009


Bambiriada 2009

Nebýt letmého nahlédnutí do programu Bambiriády, jistě bych páteční odpoledne strávil pravděpodobně jinačím smysluplnějším způsobem. V programu mě nalákalo vystoupení kapely From The Ashes s uvedenou škatulí progresivní instrumentální deathcore.

Vydal jsem se tedy hromadnou dopravou k pravidelnému místu konání Bambiriády – jezero Kamenčák, přibližně půl hodiny před koncertem. U dobře vypadajícího prostorného pódia jsem se zastavil v momentě zvučení From The Ashes. Do desíti minut bylo nazvučeno a tříčlenná kapela hrábla do strun, plácla do škopků a…. hnilobná hrůza započala drtit mé sluchovody. Takhle odporné ozvučení nástrojů jsem už dlouho neslyšel.


Pan zvukař slyšel poprvé tuhle v poslední době populární hudební větev jinak si nedovedu vysvětlit zprznění vystoupení mladíků tak ohavným způsobem. Bicí připomínali plácání do plechovek a výrazný tuc-tuc šlapák nasadil pomyslnou korunu. O nevýrazných kytarách se nemá vůbec smysl zmiňovat. Tfuj měl jsem zkažený požitek z poslechu. Z nechutné zvukové melasy sem tam zavanul nadějný příslib světlé budoucnosti kapely, ale že bych něco takového nazval progresivitou? Zajisté ne, na to jsou chlapci moc mladí a nezkušení… Naneštěstí From The Ashes odehráli trapně krátký set a já se mohl věnovat důkladné prohlídce Bambiriády.

…a ta za nic nestála. Nejakčnější a nejrozsáhlejší byla prezentace domácích DDMáků, o kus vedle rozbitý stanový tábor nejspíše Junáků (nemám přehled o těchto oddílech). Za táborem se vyjímala jako pěst na oko komerční dětílapka v podobě nafukovací klouzačky a divokého schazovačného býka. Na samém konci u východu k nádrži Banda jako obvykle zaujímali místní policisté. U prezentačního stánku cosi předváděli dětem, ale v momentě, kdy jsem kolem procházel, policisté své “hračky” sklízeli.

No a to bylo vše… Hasiči svoji techniku vystavenou neměli, KVH Nord Sever nebyl, německá Der Kobra 11 také absentovala. Domnívám se, že na Bambiriádním půstu se podepsalo špatné počasí, možná taky bohatší zastoupení bylo soustředěno na sobotní den.

Mou poslední zastávkou byla opět živá scéna, na které se již zvučela mnohočlenná formace z jirkovské DDM Na voko. Zajímavostí pro moji maličkost byla účast chlapíka, kterého vídám za mixem u akcí pořádaných chomutovskou bruskou Victims. V rukou třímal kytaru, která pod jeho rukama nepřeslechnutelně skvěle hrála. Neméně zajímavá byla účast několika členů jirkovských thrash metalových Fenris. Hlavně bicmena v první skladbě bylo setsakra výborně slyšet. Po dvou písních a ujištěním se, že v mém pokročilém věku mě stále tento folk’n’roll styl nic neříká dal jsem letošní Bambiriádě sbohem.

Ještě úsměvná story nakonec. Desítky metrů od Bambiriády na rovném asfaltovém terénu měli rozložené stánky s tretky cikáni. Při prvním minutí jsem jim i přes pokřikování rádoby vtipných reklamních hesel na moji známou, kterou jsem doprovázel, nevěnoval pozornost. Ale při zpáteční cestě jsem bedlivě pročítal cedulky u stolků, které vyloudili na mé tváři dlouho trvající úsměv.

Namátkou perly typu: “parůky”,  “štěsty” – stoleček s pytlíčky štěstíček, neměli chybu :-)))))


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..