LEGO Batman


LEGO Batman je letos mou již čtvrtou dohranou kostičkovanou hrou od tvůrců Travellers Tales. Po hvězdných bitvách a hledáních pokladů tvůrci zaměřili svůj mírně parodický pařát na komiksového netopýřího hrdinu.

Z bohaté filmové netopýří ságy vybrali Travellers Tales první tři klasická filmová zpracování (Batman, Batman Returns, Batman Forever) a dle mého nejlépe převedená z komiksových stránek na filmová plátna. Viděl jsem spousty předělávek komiksů, ale ty z Batmanem a stylovými záporáky (Dani DeVito, Jack Nicholson, Jim Carrey, Tommy Lee Jones), jsou nej. Dokonce první dva díly natočil Tim Burton a na husté atmosféře je to setsakra znát.

Během hraní třech epizod (každá po pěti levelech) se odemkne možnost vyprášit netopýří kožich samotnému Batmanovi. A kdo by odolal vtělit se do postavy Jokera, tučňáka Oswalda či Hádankáře?

Jako v předešlých lego hrách se v jednotlivých lokacích řeší někdy jednoduché, tu složité logické puzzle, běhá, skáče, střílí či jinak pacifikují nepřátelé. Aby se hráči nenudili jsou donuceni sednout do batmobilu, batletadla, batlodi nebo nepřátelské helikoptéry a kosit desítky padouchů…

Dalo by se říci, že žádné okaté novinky nepřibyly a technické zpracování zůstalo na stejné úrovni jako předešlé díly, ale ono se to všechno tak krááásně hraje. Po dohrání Batmana jsem přemýšlel, co si příště tvůrci vymyslí za další Lego hru a na nic kloudného jsem nepřišel. Překvapen jsem byl nad oznámením LEGO Harry Potter…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..