Hudební závislosti Metallica & Volbeat


Po očistném a nasraností ovlivněném albu „St. Anger“ moje srdcovka Metallica vydala v září nové cd „Death Magnetic“. Mnozí mudrcové a všeználkové hovoří o návratu Metallicy ke svým thrashmetalovým počátkům. Určité stopové prvky po geniálním albu „…And Justice For All“ bych zde s trochou fantazie nalezl, ale nic mimořádného bych zde nenašel.


Já jsem Metallice jako každé nové album i „Death Magnetic“ schroustal i s navijákem a dost často se tímto albem opájím do hudební nirvány. Nad tyto řádky zavěšený klip sjíždím dokola až nezdravě často…

Na dánskou chásku Volbeat jsem byl upozorněn v létě kamarádkou Luckou, která jí spatřila na letošním festivale „Master Of Rock“ ve Vizovicích. Bohužel jsem tenkrát měl asi zastřený mozek + zalehlé uši a po pár songách na myspace jsem Volbeat uvrhl v zapomnění.

Díky hudební stanici Óčko a pořadu Madhouse mě minulý týden připomněla Volbeat a výše pověšený klip mi způsobil nemalou závislost. Volbeat existují od roku 2001 a na svém kontě mají tři alba. Hudební tok jenž produkují se dá nazvat směsicí heavy metalu, punku, groove, thrashe.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..