Close Combat: First To Fight


Close Combat: First To FightSérie kdysi vojenských realtimových taktických strategií Close Combat započala vycházet už v roce 1996 a dočkala se pěti pokračování. Já snad kromě demoverze pátého posledního dílu jsem tyto strategické kousky minul velkým obloukem. Až minulý měsíc jsem při prohrabováním se v krabici s hrami narazil na zmorfování této série do kdysi populární vlny týmových strategických akcí Close Combat: First To Fight.

Prioritním úkolem v téhle tři roky staré hře je vyhnat syrské teroristy z hlavního libanonského města Bejrútu. Celou nepříliš komplikovanou hru jsem se nedozvěděl co vlastně teroristi požadují a jaký mají vznešený cíl. Hráč v roli velitele čtyřčlenného týmu pod zástavou americké armády čistí město od teroristů a párkrát převezme břemeno záchrany rukojmých.

Ovládání týmu je velice jednoduché a obsahuje pár příkazů pro přesun, agresivitu a vpád do místnosti. Vojáci jsou tak akorát rozumní a hodně pomáhají v posílání do pekla tuny nepřátel. Ti trpí lehkou demencí a při spatření kousku americké uniformy se na vás ihned sebevražedně vyřítí. Autoři tento neduh kompenzují jejich vysokým počtem a hodně přesnou střelbou.

Grafika First To Fight nedosahuje kvalit dnešních AAA titulů, ale vzhledem k věku této hry mě žádnou újmu nezpůsobil. First To Fight se hrál dost pohodově a docela mě bavil.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..