Rockový festivalový víkend – Rock co rok


Druhý ročník rockového festivalu Rock co rok umístěný v Libochovickém zámeckém parku se konal tuto nádherně slunečnou sobotu pátého července. Tedy abych nedezinformoval festival začal v pátek slavnostním zahájením a pokračoval taneční zábavou, sobotními koncerty a končil nedělí jenž se nesla na vlnách divadelních představení i pohádky pro ratolesti.

Já jsem se o festivalu Rock co rok dozvěděl prostřednictvím e-regionu, který v posledních dnech doznal nejen příjemných kosmetických změn ale i celkovému zpřehlednění a nejednou byl inspirací jak s rodinou strávit příjemný víkend.

Tentokrát jsem naštěstí nevyrazil na fesťák sám, ale s kompletní rodinou včetně mých dítek a srdce mi plesá radostí zjištěním, že děti po nás podědili lásku k rockové muzice. Teď zbývá doufat aby v období puberty se jejich hudební choutky nezvrhli jiným směrem 🙂

Zpátky k fesťáku. Dorazili jsme na louku umístěnou na konci zámeckého parku kolem šestnácté hodiny. Cestu nám trochu kazil ukrutný žumpoidní zápach táhnoucí se snad ze zámeckého rybníka, u kterého seděli přifetlý rybáři. Zápach byl cítit už v centru Libochovic a nevím jakým zázrakem na zmíněné louce nebylo po žumpě ani čuchu. V tu dobu při našem doražení začínali hrát štětínští Magma hotel. Dle jejich webu a proslovů mezi písněmi prý hrají ganjacore. No moje ouška by definovali ganjacore jako kříženinu metalcoru, korňáckými výlevy a trochu toho rapmetalu jaký onehdá předváděli Rage Agains The Machine. Pěkně se mi při Magma hotel drncalo kočárkem a malý syn po pár minutách usnul jako dudek zatím co tříletá dcera do rytmu skákala v nafukoskákacím stanu.

Mírné spoždění Prague Ska Conspiracy omluvil konferenciér festivalu a pozval návštěvníky Rock co rok ke konzumaci rozličných jídel a tekutin. PSC byly na cestě z Prahy a opravdu během necelých 20 minut na pódiu připravovali svoje aparáty. Na stránkách PSC je ke stažení letošní výborné debutové CD „Life On Ropes“ zdarma. Po čtvrthodinové zvukovce osmičlenní Prague Ska Conspiracy rozbalili na pódiu skvěle našlapaný jamajkou načichlý skáčko. Nejsem odborníkem na tento styl muziky, ale hlavní je že i naživo se mi PSC moc a moc líbili. Perfektní je za mikrofonem stojící Mariana jejíž africké kořeny dodávají muzice PSC patřičný drajv. Vynikající dojem z koncertu umocňuje dokonalý cover (žádné bohapusté kopírování) písně Karla Svobody, titulní skladby ze seriálu „Návštěvníci“.

Bezprostředně po úchvatném setu Prague Ska Conspiracy jsem se odebrali zpět k domovu a to i přes stále pokračující festivalové dění. Po PSC byli v řadě vystupujících Děda Mládek Illegal Band, Znouzecnost, Status Praesent, O5&Radeček, Plexis a další mnou neznalé kapely. Zázemí festivalu bylo více než dostačující. Mnoho stánků a stanů s občerstvením včetně vegetariánského, 20 toi-toiek, umyvadla s tekoucí vodou a zmíněné atrakce pro děti. A vstupné? No podržte se zdarma!!! Tomu odpovídalo i složení přihlížejících. Od punkáčů s číry přes metalisty, puberťáky s vínem v plastikových lahvích až po ženy s dětmi i postarší pěší turisty 🙂 Pokud vše dobře vyjde na příští ročník se určitě vydáme na delší čas v plném osazení…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..