Tvoření příšerek – Spore


SporePokud bůh a Maxis požehná, obdaří nás 5. září geniální herní designér Will Wrigth dalším vyjímečným herním skvostem zvaným Spore. Po legendárním budování města SimCity a komerčně ještě úspěšnějších simulací života The Sims půjde ve Spore o budování vesmíru.

Hráč bude moci rozvíjet život, zakládat kmeny, budovat civilizace, formovat další světy a zkoumat kosmos. Spore bude tvořit pět her, odpovídajících jednotlivým fázím evoluce: buněčná, živočišná, kmenová, civilizační a vesmírná. Každá fáze evoluce bude přinášet rozdílné problémy a úkoly. Před pár lety před vydáním druhého dílu The Sims vypustili Maxis volně dostupný editor Simáků. Po vydání plné hry se dali postavičky vytvořené tímto editorem do samotné hry importovat. Na stejné bázi před týdnem Maxis na internet vypustil Tvoření příšerek pro Spore s obrovskými možnostmi. Aby to nebylo tak snadné, vypustil vydavatel EA pouze demoverzi editoru a plná verze za 149,-Kč je běžně k dostání buď ve webových či v kamenných obchodech. Bohužel není jasné, zda editor bude součástí plné verze Spore.

Po instalaci a prvním spuštění editoru je nutné se zaregistrovat pro vstup na Sporepedii. Po potvrzení aktivačního e-mailu (přišel mi až po třech dnech) již nic nebrání ve vytváření příšer a následné umístění na Sporepedii. Sporepedie je internetovým shromaždištěm vytvořených příšer od uživatelů a též Vašich příšerek. Příšery se dají volně stahovat a následně upravovat, hodnotit příšerky nebo psát komentáře druhým uživatelům.

Samotné možnosti editoru spočívají ve výběru části těl příšer rozdělených na tlamu, oči, ruce a nohy, chapadla, chodidla, zbraně a detaily. Samozřejmostí je nastavení délky, natočení, síly, duplikace „stavebních dílků“, protahování a kroucení trupu. Po kompletaci příšery je možné pokrýt tělo texturama a určení barevného odstínu. Po dokončení kosmetických úprav je nezbytnostní příšeru pojmenovat, doplnit poznámkama a určení klíčových slov pro vyhledávání.

Pak už zbývá jen příšeru „otestovat“ a pochlubit se s příšerou na Sporepedii ostatním tvořitelům. Otestováním příšery mají Maxis namysli vyzkoušení pohyby při tanci, různé zvuky příšery a její nálady, zkusit jak budou vypadat mláďata. V testovacím režimu si lze uložit obrázek a ten poslat přímo z editoru na mailovou adresu kam budete chtít. Také je zde možné pořídit video s příšerou a to pak odeslat na YouTube kde mají pro Spore speciální prostor.

K dnešnímu dni už Sporepedie obsahuje vice než milión příšerek a že některé jsou opravdu bizardně povedené. Musím se přiznat že druhý den po vydání jsem si pořídil v Chomutovském Globusu plnou verzi editoru a s dcerou Kačenkou už máme menší příšerkovou rodinku…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..