Kanibalské (ne)chutnosti – Cannibal Holocaust


Nejsem velkým příznivcem novin, které nabízejí za babku DVD filmy. Nechápu lidi, kteří musí mít každý film ve své sbírce i přes to, že většina českých filmů rotuje na českých tv stanicích několikrát do roka. Také nechápu z jakého důvodu tak vydavatelé novin činí. Jestli kvůli zisku? Nebo aby trumfli konkurenci? Bojí se ztráty zájmu lidí o papírová média?

Sám jsem skoro (až na hudební Spark, který čtu od prvního čísla) přestal číst noviny, časopisy a migroval k fenoménu dnešní doby Internetu.

Ano musím přiznat, že pro své děti vlastníme pár pohádek z edice jednoho bulvárního plátku. Taky jsem byl obdarován jedním klasickým hororovým filmem Kanibalové, který vyšel před zhruba týdnem pod záštitou vydavatelství Vapet Production na novinových stáncích. Na tenhle italský film z roku 1979 jsem byl hodně zvědavý už z toho důvodu, že na střední škole jsem slyšel na tenhle film jen zvrácenou chválu. Spolužáci mi popisovali ty nejnechutnější scény z filmu, kdy celá výprava filmařů byla sežrána divokým kmenem kanibalů.

Jak jsem se na film těšil, zároveň jsem se ho i obával kvůli naturalistickým záběrům požírání. Letmé nahlédnutí do příspěvků v databázi filmů mým obavám jen přilévalo benzín do ohně. V pátek kolem 23 hodiny notně podpořen super dávkou horkého kofeinu jsem se odvážil tenhle zvrácený film shlédnout. Za necelou hodinu a třičtvrtě byl konec. Ještě jsem znechuceně prohlédl přidané bonusy na DVD a zcela zklamán šel spát.

Příběh filmu vypráví o skupince čtyř mladých filmařů odjíždějících natočit dokument o setkání s domorodci v Jižní Amazonii. Po nějakém čase kdy se skupinka neozívá vydává se po jejich šlépějích profesor Moore s dvěma průvodci. V džungli najdou kmen primitivních lidí u nichž si profesor Moore vybuduje důvěru a odměnou dostává filmové pásy natočené usmrcenou skupinkou filmařů. V New Yorku dochází k promítání natočeného filmu a ze záběrů je jasné, že smrt si svým chování k domorodcům (pálení chýší, znásilňování žen) filmaři více než zasloužili…

A z čeho jsem byl zklamán? V dnešní době jsou brutální scény z filmu jen směšnou limonádou a o amatérských hereckých výkonech indiánů v roli lidožroutů ani nemluvě. Za zmínku hodné opovržení stojí brutální reálné zavraždění zvířat. Hlavně pak demontáž mořské želvy je opravdu hnus na n-tou…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..