Sladkokrutá pomsta – The Punisher


PunisherVěhlasné americké comiksové nakladatelství Marvel Comics mají od svého založení v roce 1939 ve svém portfóliu pěknou řádků kreslených superhrdinů. Namátkou si vzpomenu třeba na populárního Spider-mana, X-Mena, The Hulka, Daredevila a množství dalších tvrďáků. Ptáte se, kde je Superman nebo Batman? Ti sídlí v konkurenčním nakladatelství DC Comics a svá herní zpracování si již odbyly v dávných prehistorických dobách DOSovských.

Já se ale dnes chci zastavit u marveláckého hrdiny jménem The Punisher. Před mnoha a mnoha lety jsem se s ním poprvé setkal ve filmu, kde hlavní postavu bývalého člena policejního speciálního komanda stvárnil rádoby herec Dolph Lundgren. Tenkrát se mi film docela líbil, ale dnes bych ho radši ani neviděl. Je trošku jiná doba a akčním bezduchým filmům už neholduju. Asi stárnu, brek-brek…


Bývalý policajt Frank Castle se těsně před odejitím do penze zůčastnil poslední akce při níž byl zabit syn mafiánského bosse. Rozlobený tatík za smrt svého syna nechal zlikvidovat celou Frankovu rodinu. Ten jakoby zázrakem přežil a hodlá pomstít vyvraždění své rodiny…

V roce 2004 se na filmová plátna dostala nová verze Punishera s Thomasem Janem (Magnolia, Tenká červená linie, atd.) v titulní roli. Bohužel film jsem neviděl tak nemůžu posoudit, jak dopadl, ale minulý týden jsem dohrál hru The Punisher na motivy tohoto nového filmového zpracování. Děj hry se odehrává zpětně ve vyprávění Franka Castle při výslechu členy FBI. Hra je svým zpracováním hodně podobná výbornému Maxu Paynovi a je jen ochuzena o vynikající bullet time. A že by se sakra hodil ve vypjatých přestřelkách proti několikanásobné přesile.

The Punisher by jistě zapadl mezi zástupy nudných third-person akčních titulů nebýt jednoho velmi kontroverzního koření. Tím kořením je velmi brutální násilí, které Frank používá, aby se dozvěděl, co potřebuje z klíčových osob. Hodně mi těmito scénami připomněl další šílenost z dílny Rockstaru a tím je ultra-brutální Manhunt. Koukněte na okolo poházené screenshoty.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..