Lego Star Wars The Video Game


Lego Star Wars 1V mém seznamu dohraných her je početná skupina s motivem Hvězdných válek. Pár jedincům by se proto mohlo zdát, že jsem šíleným fanouškem Hvězdných válek. Ale musím ty jedince zklamat – nespím s maketou světelného meče pod polštářem, ani nesním o sexu s princeznou Amidalou a už vůbec si před spaním nepředčítám z kodexu rytířů Jedi. Jsem jen běžný konzument, kterému se líbí propracované pohádky z prostředí Star Wars a oceňuji, jakým maniakálním způsobem pečují Lucas Arts o vše byť jen se dotýkající Hvězdných válek.


Na hru Lego Star Wars The Video Game jsem si vzpomněl při hraní nedávno vydané demoverze Lego Indiana Jones (hra by měla vyjít v nejbližších dnech a podpořit tak v kinech promítaný čtvrtý díl Indiana Jones a království křišťálové lebky). Demoverze mne přímo uchvátila lego zpracováním a hodně pobavila díky skvělým gagům. Opatřil jsem si tedy tři roky staré Lego Star Wars a začal hrát…

Po spuštění hry se hráč ocitne v Dexterově jídelně z Epizody II, ve které se může volně pohybovat a nakupovat za posbírané body bonusové postavy. Hra obsahuje tři epizody z novodobého filmového zpracování (Skrytá hrozba, Válka klonů, Pomsta Sithů) a kopíruje nejzajímavější pasáže z oněch filmů. Lego Star Wars balancuje na pomezí žánrů akčně týmové a lehce adventurní hry viděné z third-person pohledu. V kampani hráč ovládá dvě lego postavičky s odlišnými vlastnostmi (použití síly) a zbraněmi (světelný meč, blaster). Výhoda je, že kdykoliv ve hře se může přidat druhý hráč a ovládat druhou postavičku čímž se znásobuje herní prožitek.

Každá epizoda obsahuje 5 až 6 kapitol a jejich dohrání netrvá dlouho díky snadným soubojům a lehkým hádankám. Lego Star Wars jsou skvěle zpracované a postavičky vyvedené z Lego kostiček vypadají roztomile. Obrovský úspěch na všech platformách podmínil o rok později vydání druhého dílu obsahující zbývající filmové epizody IV-VI.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..