Rainbow Six Vegas


Tato protiteroristická, akčně laděná, taktická hra má své magické kouzlo. Díky odproštění detailního plánování útoku a smrsknutí týmu na jediný, podléhající hráčovu velení, má Vegas šíleně rychlé tempo. Šest rozsáhlých misí uběhne rychle jak plivanec na zem. Výrobci hry Ubisoftu lze přičíst k dobru, že v těchto dnech – po necelém roce a půl vychází druhý díl, který je i avizovaný v samém závěru hry.

Příběh hry se točí kolem útoku teroristů na město neřesti Las Vegas. Vaším úkolem je pak pomocí trojčleného policejního komanda vyčistit kasína a v závěru hry i zamezit odpálení jaderné hlavice z hráze vodní přehrady. Kořením akcí jsou úkoly typu záchrany rukojmích, deaktivace náloží, transport lidí do bezpečí. Mezi lokacemi dopravu zajišťuje vrtulník, ve kterém lze doplnit výbavu a výstroj. Dobré je, že si lze od padlých zlosynů „vypůjčit“ kvér s municí. Většinu zbraní lze doplnit o několik typů zaměřovačů a nezbytný tlumič. Ve velmi tuhých přestřelkách přijde vhod ochranný štít.


Adrenalin je maximálně vystupňován dnes často se vyskytujícím checkpointovým ukládáním a tvrdostí protivníků. Na normální obtížnost mnohdy stačí koupit jednu dobře mířenou a jdete k zemi. Členům týmu se zadávají, za pomocí pár kláves, jen nejnutnější povely a zbytek zvládnou spolehlivě sami. Po dohrání „Story módu“ je možný si zařádit v „Honu na teroristy“ nebo dnes již nezbytném multiplayeru.

Grafika hry je excelentní a na můj vkus až příliš pestrobarevná. Pestrobarevnost má na svědomí prostředí kasín s blikajícími výherními automaty a neónové reklamy. Takže to je zřejmě v pořádku 🙂 Pokud někdy v budoucnu uspořím pár mincí na upgrade mího počítadla tak si určitě vzpomenu a s radostí zahraju druhý díl této povedené gamesky.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..