Area 51


Area 51 coverPřed pár dny firma Midway (The Suffering, Mortal Kombat, Psi-Ops) vydala druhý díl 3D střílečky Blacksite: Area 51. Bohužel dle reakcí herních webů, hra nedopadla zrovna nejlépe a předchozí díl se jí nepodařil překonat. Proto jsem vyhledal první díl z roku 2005 nazvaný prostě a jednoduše Area 51 a pokusil se s ním blíže seznámit.

Děj hry je umístěn do tajné americké základny umístěné kdesi v Nevadské poušti známou pod názvem Area 51. Je známo že by v ní americká vláda měla zkoumat tajnosti s nálepkou „Akta X“. Hrdinou této hry je člen skupiny HAZMAT Ethan Cole (hlas propůjčil herec David Duchovny), který má za úkol postarat se o dekontaminaci virem zamořeného komplexu a zlikvidování zmutované osádky. Zamoření vzniklo při zkoumání spadlého létajícího talíře včetně jeho posádky. Během mise se sám Cole nakazí virem a hráč má možnost na určitou dobu milého vojáka zmutovat do zabíjecího monstra…

Hra je pouze o střílení a 19 levelů uběhne příjemně rychle. Po základně je možné najít „zápisky“ z výzkumů nebo vysvětlením různých záhad, např. kam zmizel Elvis a jiné srandičky. Mě se nejvíce líbili počáteční mise, ve kterých Cole byl součástí bojové jednotky a musel se podílet na defenzívě a podporovat ostatní členy. Zbraňový arzenál je doplněn i o mimozemskou technologii takže vedle tradiční snaiperky, brokovnice, samopalu lze najít pulsní pušku a vetřelčí obdobu BFG. Nic podobně kreativního jako byl první Half-life od tohoto titulu nelze očekávat a zřejmě ani od nového dílu. Howg!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..