Divine Heresy & Dino Cazares


Divine HeresyPo vyhazovu z Fear Factory, který společně s bicmenem Raymondem Hererrou v 89 roce založili, mohutný Mexikánec Dino Cazares letos odpověděl drtivou peckou v podobě alba „Bleed The Fifth“ pod křídly své nové kapely Divine Heresy.

Neznamená to však, že by se celých pět let Dino někde jen tak bezpracně válel. Chvíli působil v grindcorové smečce Brujeria, kterou kdysi založil jako boční projekt za svého působení ve FF. Zajímavé je, že v Brujerii působili takoví ostřílení borci jako Jeff Walker (ex-Carcass), Shane Embury (Napalm Death), Nicholas Baker (ex-Cradle Of Filth, Dimmu Borgir), Jesse Pintado (R.I.P., ex-Napalm Death). V 2002 založil s dalšími maníky (Andreas Kisser, Sepultura) deathgrindový Asesino, se kterými natočil prozatím 3 alba.

Divine HeresyKdybych měl popsat muziku, která mě už asi čtrnáct dní v kuse drtí, tak asi nejtrefněji ji lze přirovnat právě k někdejší kapele Dina Fear Factory. Společného mají tyto dvě kapely pouze odlidštěný, strojový feeling a samozřejmě typický Cazaresův zvuk kytary a riffování. Jinak ve všech ohledech Divine Heresy mojí oblíbenou kapelu Fear Factory ponižuje a zasazuje smrtící K.O. Mám moc rád zpěv Burtona C. Bella, ale pro mě neznámý Tommy Vext je o několik dýlek brutálnější a variabilnější zpěvák.


Dino CazaresUrčitě se při poslechu „Bleed The Fifth“ nebudete nudit a je pravděpodobné, že předvedete nějaké to krkolomné cloumání s Vaší kosterní schránkou. V tuto chvíli kdy píši tyto řádky si do uší pouštím již podruhé za sebou tuto megašlehu a nemohu se jí nabažit. Pro nevěřící pekelníky a nadšence konzumující podobnou muziku je na tomto odkazu k poslechu skladba „Failed Creation“.

Perlou na závěr je nádherně jednoduchý a různé asociace vyvolávající obal. Snad se mi v budoucnu dostane pocty a budu moci shlédnout Divine Heresy na koncertním pódiu. Zde je první oficiální videoklip, fakt NÁŘEZ:

Divine Heresy – „Failed Creation“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..