100 let Kameničky, Chlapark, Osecké slavnosti, Za vůní střelného prachu


Tak po tříměsíční pauze způsobenou mojí letní leností, tu mám menší rekapitulaci událostí, jenž proběhly v mém okolí.

26. června slavila 100-té výročí provozu přehrada Kamenička, která zásobuje pitnou vodou okolní vesničky a část Chomutova. Ten den se nádhernou cestou lesem vydali směrem k přehradě spousty lidí. Hrázný nás stručně seznámil s historií Kameničky a zpřístupnil některé části přehrady, které jsou jinak obyčejným lidem zapovězeny. K mému velkému zklamání nebyli zpřístupněny útroby přehrady , ale i tak byl sobotní výlet na přehradu nádherný.

Z dalších zajímavých událostí bych mohl vzpomenout akci pivovaru Staropramen nazvanou Chlapark. Jednalo se o reklamní akci tohoto piva spojenou s různými doprovodnými programy konajícími ve vybraných městech. Díky výhře vstupenek na webu Tiscali mohl jsem jednu akci konanou v Mostě u zimního stadionu navštívit zadarmo. Jelikož konzumace piva mě již neoslovuje několik let, tak jsem se nachystal navštívit pouze koncert Divokýho Billa konající se v pátek 6. srpna.

Po krátkém projití areálu Chlaparku a zabrousení do Gamehall, kde byla možnost vyzkoušet nový herní telefon N-Cage, tetování mé přítelkyně a zjištění že na této akci jde pouze o propagaci a konzumaci piva, už bylo možno poslouchat zvukovku Divokýho Billa a souběžné exhibice bike trialu. Tuto exhibici měl na svědomí mistr světa Martin Šimůnek a během 10 minut předvedl dost pěkné akrobatické ježděníčko plus nějaké přeskakování lidí.

Poté už nastoupil nedočkavý sedmihlavý Divokej Bill a během cca 40 minut zahrál všechny hitovky /Pocit, Znamení, Malování, Svatá pravda… / ze svých třech alb podpořený slušným zvukem. Jinak bylo v areálu k vidění spousta stánků s pivem, horolezecká stěna, tetovací stan s kérkami na 3 dny, klec pro hraní fotbalu, stan s veslovacími trenažéry, módní přehlídka, a další.

O pár dnů později, přesně 22. srpna se konala jako každým rokem v Oseku Staročeská pouť. Probíhala hlavně na nádvoří cisterciáckého kláštera, ale i vlastně v celém centru Oseka. Na nádvoří kláštera byla přehlídka staročeských řemesel, vystoupení divadelních spolků, prodejní stánky s ručně dělanými výrobky a různé jiné.

V centru městečka se pak rozpínaly kolotoče a okolní přilehlé stánky s pochutinami a jinými sortimenty. Na Oseckém hlavním vlakovém nádraží probíhala prohlídka historických i současných lokomotiv a vlakových souprav. Jinak nic pozoruhodného až na dost velkou rozlehlost a spousty lákadel s dobrůtkami.

Také se můžu pochlubit se spoluprací s Chomutovským muzeem, které v těchto dnech pořádá výstavu historických i dnešních zbraní nazvanou „Za vůní střelného prachu“. Spolupráce spočívala ve focení zbraní pro katalog, grafické návrhy pozvánek a plakátů. Tato výstava byla doprovázena mnoha doprovodnými akcemi, jimž vévodila zejména ukázka bojových scén každoročně konaných na vrchu Kočičák nesoucí název Řopík 2004. Řopíku jsem se zúčastnil pouze na chvilinku a bez svého fotoaparátu, takže tady nejsou žádné fota tak snad na příští rok se to povede a mé stránky ozdobí fotografie válečné techniky.

Týden před Řopíkem 2004 se v neděli 12. září konala na Kamencovém jezeře ukázka vylodění spojeneckých vojsk. Opět jsem dorazil trochu později, proto nemohu k této akci napsat nějaké detaily. Takže alespoň „pár“ fotek nad tímto textem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..