Fotokniha od Saal Digital


Před nějakou dobou se začala objevovat na facebooku reklama od německých Saal Digital, ve které vyzívají profesionální i amatérské fotografy k vyzkoušení výroby fotoknihy. Lákadlem je sleva 1200Kč na fotoknihu za napsání recenze.

Nejdříve jsem byl k nabídce chladný, ale asi po měsíci se mi v hlavě myšlenka na vlastní fotoknihu pěkně rozložila 🙂 a tak jsem vyplnil formulář na jehož základě mi byl poskytnut slevový kupón. Po nainstalování a spuštění programu Saal Designer pro tvorbu se nejdříve objeví okno pro vybrání fotoproduktu.

Výběr fotoproduktu

Já jsem skočil rovnou do tvorby fotoknihy formátu A4 naležato. Vykašlal jsem se na různá automatická rozmístění fotografií a dal si ruční režim, ve kterém jsem si předem vybrané a upravené fotky poskládal tématicky k sobě. Aby fotokniha vypadala co nejlépe,  dal jsem vždy jednu fotografii na stránku, kterých nakonec bylo celkem 40 a já doplácel nějakých 280Kč včetně dopravy.

Práce v programu se mi moc líbí. Žádné zbytečné serepetičky (velké barevné multiikony, atd.), které jsou u konkurenční „CEWE firmy“, ale pěkně strohé prostředí známé z grafických softwérů firmy Adobe. Nejvíce však na designeru oceňuji při práci s fotkami zachování proporcí (aspect ratio) aniž bych neustále držel klávesu shift. Výborná věc. Dále v programu lze upravit fotky, přejet je „mršícími“ filtry, vlepit zbytečné kliparty, přidávat a měnit pozadí stránek či měnit rozložení stylu fotek.

No abych nezabíhal do podrobností… Knihu jsem dokončil a poslal k výrobě. Během tří dnů mi přišel email o dokončení výroby a následné exedici. Do týdne od zadání jsem měl fotoknihu doma.

Několik fotoknih už jsem za svůj život udělal, ale to co jsem rozbalil a poprvé prolistoval mi doslova vyrazilo dech. Tvrdá polaminovaná vazba, nádherné barvy přesné jako na předloze a výborný tisk fotografií na tvrdém lesklém papíře (gramáž vnitřích stránek odhaduji tak na 250g/m2). Měl jsem obavy ze zanechávání otisků prstů, ale nic takového se nekoná.

Za mě tedy obrovská spokojenost a jsem rád, že jsem do testu fotoknihy šel. Je pravda, že oproti konkurenci jsou služby Saal Digital o hodně dražší, ale výsledek je nesrovnatelně nádhernější a profesionálnější.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..