The Division Open Beta


The Division Open Beta

Od čtvrtka 16. února 2016 jsem mohl jako miliony jiných xbox (posléze i PC, PS4) hráčů okusit novou pecku z pera Toma Clancyho „THE DIVISION“. Už vypouštěné trailery na loňské E3 nebo od počátku tohoto roku vypadali dost slibně.

Samotné zahrání jsem si nemohl nechat ujít a hned v úvodu říkám je to pecka hra. Dlouho mi zpočátku trvalo připojení se k ubisoftím serverům, ale po vybrání postavy a úvodním filmečku jsem se plně ponořil do prozkoumávání smrtící epidemií postiženého New Yorku. Atmosféra při procházení městem je hustá, že by se dala krájet. Po ulicích se válejí mrtvý lidé nad nimiž hořekují příbuzní, gangy napadají přeživší civilisty, po ulicích plných nepořádku přebíhají hejna krys…

Jelikož jsem především PC hráč zatím mě ani rok po pořízení XONE nestačil k plnému adaptování na ovladač u akčních her  (v tomto týdnu unikla spekulace, že Microsoft připravuje Elite klávesnici a myš pro XONE). Proto občas jsem měl problém po připuštění protivníků k tělu přesně zaměřit  😀

Hraní Division jsem obětoval několik hodin během celého víkendu a fakt mě hra velmi dostala. Bavila mě vyšší obtížnost soubojů, nutnost neustálého krytí či mít přehled o bojišti neb se stávalo, že nepřátelé moji postavu obešli z opačné nekryté strany. Nedílnou součástí hry je i rpg prvek kdy lze rozdělovat obdržené zkušenostní body do různých schopností postavy. Přiznám se, že tohle jsem moc nezkoumal a věnoval se plnění misí.

Náplň misí jako osvobození doktora z teroristy ovládané nemocnice, podpora komanda k odražení útoku na vlastní základnu, připletení se do přestřelky rabujících cizopasníků, atd. mě plně pohltila.

No jsem zvědavý na hotovou verzi jenž vyjde za pár dní 8. března a pevně věřím, že The Division bude velmi dobrá hra.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..