Haelo, The.Switch, Dog Eat Dog – Kadaň


Původně jsem na koncert Dog Eat Dog nechtěl jít. Podle mě je to parta přestárlých strýců o jednom hitu „No Fronts“ a jednom dobrém albu „All Boro Kings“, která měla zůstat v propadlišti dějin. Když jsem se však doslechl, že předkapelou mají být moji oblíbení the.switch začal mě nahlodávat červík pokušení. Po pár výčitkách směrovaných na hlavu vedoucího kultury v Kadani (přesvědčoval jsem ho, že by si the.switch zasloužili samostatný koncert) mi v týdnu před koncertem dal dva volňásky za což mu ještě jednou děkuji 😀


Jako první po delším čekání na vpuštění do sálu vyběhli na pódium pro mě do té doby neznámí budapešťský Haelo. Naštěstí jsem o jejich nevědění o nic přínosného nepřišel a celý set jsem odzýval nudou. Maďaři hrají takový ten moderní metálek s kundychtivým zpěvem (čti: procítěným), ale takovýchto kapel jsou mraky.

The.switch jsem naposledy viděl opět zde v Kadani na fesťáku Vysmáté léto před čtyřmi lety. Vypínače mají pro mě větší švih v klubových prostorách třeba jako zde v Orfeu, kde byl skvělý zvuk podpořený parádním světelným parkem.

Hned v úvodu to switcháci rozbalili peckou Akvárko a prosvištěli něco skladeb ze všech fošen včetně trilogie Na dosah. Konec pak završili moji oblíbenou klipovkou Peruť. Zmínit musím i nového kytaristu a obsluhu sampleru TJ, s kterým mají switcháci větší koule.

Pro mě tohle byl vrchol večera !!!

Poslech Dog Eat Dog byla jen vata, kterou jsem zaplnil čekání na vlak. Ale zase abych nebyl negativní měli Dog Eat Dog pěkný nástup a neposednýho frontmana, který lítal sem&tam. Trochu jsem nepochopil proč pořadatelé nechali pod pódiem stoly. Pár lidí začalo skákat z pódia a bylo to dost o hubu neboť na nich byli odložená piva. Při druhém songu přišla ochranka a naštěstí stoly odnesla.

Já poslechl 3 songy včetně hitovky zmíněné v úvodu a běžel na vlak. V závěru jsem byl i rád, že jsem na koncert šel  😀


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..