Garmin Monterra na GPS MAZE Europe


garminKe konci včerejšího potulování Prahou po geocachingových eventech jsme dorazili do Stromovky, kde se odehrával jedinečný GPS MAZE EUROPE pořádaný ČAGeo.

Nechci se prozatím zabývat detaily, to si nechám do příštího ublognutí, ale novinkou outdoorových navigací Garmin – Monterra. Ve stanu ČAGeo jsem si mohl navigaci běžící na Androidu pěkně vášnivě ošahat 😀  Hned z počátku mě zaujala nezvyklá robustnost přístroje, která je asi daná pojmutím tří tužkových baterií nebo dobíjecího akumulátoru.


monterra_1

Kýženou rychlost vykreslování map jsem v rychlosti nemohl vyzkoušet neb byly mapy nějakým předchozím kačerem „rozhozený“.  Proto jsem zamířil k nedalekému stánku Garminu a začal se vyptávat. Zjistil jsem, že na novém přístroji lze bez problémů spustit c:geo a přes wi-fi do něj stahovat keše (zástupce Garmina byl také kačer). Na dotaz ohledně použitelnosti TOPO map pro cizí aplikace jsem dostal zápornou odpověď  😥

Jelikož v Monteře je předinstalovaný Google play lze stáhnout apku „WhereYouGo“ na wherigo (nové navigace již wherigo neobsahují kvůli neshodám Groundspeaku s Garminem), to samé platí pro vynikající navigační aplikaci Locus k níž mám zaplacené offline mapy SmartMaps v měřítku 1:10.000. Dále Monterra  obsahuje 8mpx fotoaparát a přisvětlovací diodu.

Na cenu jsem se neptal, ale datum vydání by měl být cca za dva měsíce. A teď babo raď. Nechat si 4 měsíce starého Oregona 600 nebo jít do Monterry?


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..