13 let Pařátu / Poslední koncert Dissolving Of Prodigy


13 let PařátuKe konci právě odejitého roku 2012 přišla tato tisková zpráva:

26. ledna Pařát oslaví v Ostravě své další narozeniny. Zároveň to bude i smuteční hostina, neboť po dvaceti letech se uzavře koncertní kapitola české doomové legendy DISSOLVING OF PRODIGY (DOP). Ale nač předčasně truchlit – možná to bude první pohřeb v životě, na který se budete těšit! Po půlnoci se rozjede mohutná afterparty, na jakou mají patent jen členové DOP. Slibují několikadenní jízdu ostravskými lokály a každý se může přidat  😀

U příležitosti posledního koncertu DOP jsme se rozhodli vydat taktéž 26. ledna na double LP jejich druhé album z roku 1997 „Time Ruins Also Beauty“, které bude na straně D doplněno o první demo z roku 1993 „Step To The Grave“, které nahráli ještě pod názvem BIGOTRY. Bude se jednat o luxusní gatefold provedení, černé vinyly v kapse zasazené do tvrdého obalu, ručně číslovaná edice pouhých 275 ks.

V průběhu večera se uskuteční nejen křest 2LP, ale dojde i na cirka půlhodinový set sestavy z roku 1997, která „Time Ruins Also Beauty“ nahrála! Nebude autentická, Jéňa, Richard a Andy, už jsou mimo dění, nicméně znovu se sejdou:

Michal „Pichloč“ Blejchař – zpěv
René „Fusaty“ Krystyn – kytara
Martin „Hadgi“ Stoklosinski – basa
Xenie Stehlíková Rajdusová – příčná flétna
Markéta Bilíková Germeková – housle
Vlastimil „Klavir“ Kvoch – klávesy
Michal „Datel“ Rak – bicí

a zahrají „Affliction“ či „Time Ruins Also Beauty“. Očekávána je účast i mnohých dalších členů DOP z různých časových období existence kapely.  

V pokročilou večerní hodinu dojde na avizovaný poslední koncert DOP, který odehrají v sestavě:

René „Fusaty“ Krystyn – kytara, zpěv
Jan „Valda“ Valíček – flétna, zpěv
Marek „Frodys“ Pytlik – kytara
Tomáš „Bzuček“ Burian – basa
Vlastimil „Klavir“ Kvoch – klávesy
Petr „Čadik“ Čadan – bicí

a ze skladeb se dostane třeba na „Rozmluvu s větrem“ nebo „Němého motýla“.  

Na cestu do Valhally DOP doprovodí GALLILEOUS, GALADRIEL, ASSESSOR, DEADKILLERS a PRASELIZER. Merchandise (pánská trika, dámská trika, mikiny zipovky a klokanky) jsou pouze na objednávky do 15. ledna. Součástí večera bude též videoprojekce a bohatá tombola (např. lístky na Brutal Assault, Obscene Extreme, MetalGate Czech Death Fest). Předplatitelé Pařátu budou mít zvýhodněné vstupné pouhých 100 Kč, stejně tak slevu na vinyl.

Těšíme se na vás!

Pařát magazine & Productions

13 let Pařátu


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..