Bad Piggies


Bad Piggies
Tak nějak zaslepen pětikorunovými oslavami 25 miliard stažených aplikací na Google Play mi uniklo vydání další pecky finských Rovio Mobile Ltd. Po rozlobených ptácích, ptácích ve vesmíru a úžasném Alexovi přichází Bad Piggies.

No přichází, už přišel před koncem září. Tentokrát dostáváme do rukou zelené prasátko, které musíme z vyvýšeného místa dostat bez úhony z kopce do cíle. V cíli je útržek mapy, který zřejmě bude hrát nějakou roli buď v bonusových úrovních nebo na konci levelu.

Prozatím nevím, jsem zatím na počátku  😉 Cestou z kopce můžeme narazit do bedny z hvězdičkou, která se započítá na konci do závěrečného hodnocení. Též se počítá splnění časového limitu nebo „čisté“ projetí do cíle.

Prasátko se nekutálí samovolně, i když  i toto je možné, ale hráč staví povoz z dutých bedniček, koleček, trysek, fukarů a nevím co mě dále ještě čeká v pozdější levelech. Stavebního materiálu je přesně daný počet a vzhledem k povrchu svahu kopce je nutno pořádně zapojit mozek aby prasátko dojelo bez úhony do cíle.

Narychlo jsem zkusil ze zvídavosti druhé prostředí, v kterém se musí do cíle naopak doletět. Nad kostičky se upevní balónky z boku přidá fukar na udání směru letu a letí se do předem daného cíle.

Hra je bezplatná i v HD verzi a lze použít nevtíravé mikrotransakce ke zjednodušení hry či nápovědě.

Celé  Bad Piggies mi zdaleka připomíná vynikající World Of Goo (hlavně používání balónků a větru k létání), ale otisky na něm zanechává i předchozí Amazing Alex.

Uvidím co přijde s novými levely. Zatím se mi Bad Piggies líbí a podle hodnocení uživatelů Google Play nejsem sám. Průměrné hodnocení 4,7 je více než slušné…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..