Tour The New World Order v Chomutově


New World OrderS Victims Crew Events  jsme na druhou dubnovou neděli připravili v chomutovském MC Šakal zastávku turné „The New World Order„…  Už pár dní předem bylo jasné, že na ní nevystoupí domácí smečka Victims. Jeden z hlavních důvodů byla absence „nového“ bicmena, jenž kvůli zdravotním problémům odmítal zkoušky a tím pádem i koncerty 😕

Aby nebylo smůly málo, přišla do Šakalu (nechápu označení music club) necelá dvacka fans. Na vině byla mizerná propagace, pod kterou se samozřejmě podepisujeme my i majitel hospody, jenž nebyl schopen vytisknout plakáty, natož je pak vylepit po městě. Zůstala tak jen pouze facebooková spamovací masáž.

Někdejší internetová meka domácí hudební scény Bandzone mě vytáčí svojí nepřízpůsobivostí moderním komunikacím a neustále nedává žádný nástroj kapelám na svých profilech upozornit své fanoušky na novinky či pozvánky na koncerty. Nově od března chce trestat kapely, které „spamují“ diskuze svých fanoušků o koncertech a vydaných nahrávkách. Bandzone jde tak daleko, že z fanoušků dělá práskače…

Zpět ke koncertu. Dále další jobovka od majitele Šakala byl rozkaz končit přesně v deset hodin. Důvod nevím… Začalo se tedy v 19 hodin s přesně vymezeným časem pro jednotlivé kapely včetně 15 minutových zvukovek.

Zahájení akce padlo na  domácí mladou partičku Kiss The Sun (bez nového člena – klávesáka Mirka, který musel být ten den v práci), kamarádi, kteří mě poslední dobou zklamali svým looserským přístupem (podivné zrušení koncertu ve Vokurce, atd.). Hudebně se mi KTS líbí (i když nepřinášejí nic převratného ve svém metalcore ranči) a v Šakalu měli konečně zvuk, jak se patří.

Set však byl nemastný neslaný a prošuměl kolem mě, aniž by zanechal nějaký výraznější otisk. Věřím, že kdyby bylo pod pódiem více lidí a mohutně se moshovalo, jisto jistě by takový šrumec kluky více nakopl a energie by sršela na obou stranách.

Suffocate With Your Fame – deathcore borci z Černošic jako druzí předvedli show, se kterou vyhráli Metalgate Massacre. Výhru zúročili natočením alba „The New World Order“ u Metalgate Records. A jak na tom byli v Chomutově? Podle znalců byli výborní… já jsem se při setu SWYF nudil. Stokrát už slyšené i viděné detkóre pózy od stovek podobných naplavenin ze země za velkou louží. Škoda, že většina mladých evropských kapel jen bezduše kopíruje a neudělá hudbu dle vlastního srdíčka…

Pro mě tedy SWYF velké zklamání  😥

Následující táborská partička F.O.B. mě bavila o poznání více. Jasně, hrají líbivý metalkórek a jen tak občas zlehka  přitlačí na pilu smrti, ale co jsem nechápal byl místy skoro až grindový prasečí ječák. Poslouchám teď při psaní poslední album „Tommorrow’s Fires“ a až na sbory, který mi připomínají zněžnilý X-Core, se mi F.O.B. líbí.

V Šakalu byli příjemným stylovým zpestřením a odpočinkovým nádechem před nadcházejícím polským uragánem.

Poláky Drown My Day jsem ze zvědavosti na youtrubce sjížděl pár dní před koncertem a videa se mi dost líbila. Těšil jsem se na ně. V Šakalu byli Drown My Day bezpochyby nejlepší kapelou, ať co se týká hudební náplně nebo agresivním nábojem, tak i nejlepší pódiovou prezentací. Hlavně zpěvák chvíli nepostál na místě, běhal po pódiu i pod pódiem jako vzteklej pes.

Takhle kdyby se prezentovali všechny kapely, hned by bylo na světě veseleji  😀

Bands & Crew

Na závěr podotýkám, že nezájem fanoušků o tento koncert zapříčinil zrušení plánovaného koncertu na květen. Měli jsme připraveny vynikající rakušáky Seeds of Blood a Forever in Decay. Je mi  z toho smutno… snad se vydaří minifestiválek Mosh or Die 5. plánovaný předběžně na červen opět se zahraničními kapelami.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..