Unholy Destruction From Hell


Unholy Destruction From HellStart koncertu měl být od sedmi večer, ale jsa poučen z minulých koncertů, radši jsem odstartoval z domova o hodinu později. V buse mě a kamarádku, s kterou jsem si krátil chvilku příjemným povídáním, oslovili dva žatečtí chalani, jestli bychom je navedli do Šakala.

A tak se stalo…

Po vystoupení z busu jsme už zaslechli běsnící produkci v Šakalu. To už měli více než půlku setu za s sebou mostečtí Alchemist. Z těch pár písní, co jsem zaslechl, se mi nejvíce líbil závěrečný cover od Metallicy „Leper Messiah“.

Jinak trojice hudebníků drhne poctivý solidně poslouchatelný metálek. Jediný, co mi vadí, je zpěv. Jak jsem psal u dojmů z Bizona, nemám rád mužský vokály šplhající se do překotných výšin. Na druhou stranu, když slyším vysoký rádoby zpěv maestra Rytmuse připomínající dávící se kočku jsou Alchemist dobře poslouchatelný.

Šakal se v průběhu večera slušně zaplnil. Větším podílem mezi fanoušky byli příznivci černého kovu, což je překvapující vzhledem k faktu, že dlouho před akcí odřekli vystoupení domácí Damned Of Light (ex. Urørt). Co tak sleduji v době čekání na další kapelu pana zvukaře,  ještě jsem neměl tu čest jej na žádný akci spatřit a hlavně slyšet jeho umění za mixákem. Když teď shrnu celý večer nejvíce se mu povedlo nazvučit Coward, Alchemist a když si ucpu jedno ucho tak i Hellocaustor. Zbylé dvě kapely drhnoucí death metal zvukař… nebudu předbíhat  😉

Další kapelou byla death metalová Karanthena z nikterak vzdálených Podbořan. Ze začátku si s kluky nepěkně pohrál pan zvukař. Trvalo mu asi 2 až 3 „písničky“ než pořádně pošteloval šavle u mixáku. Pak už vše bylo v cajku a já mohl v klidu poslouchat nikterak objevný death metal. V samém závěru si pak vysloužili mé sympatie zdařilým coverem „Orthodox“ nezapomenutelných mistrů smrti – Krabathor. Kluci existují teprve od roku 2010, tak se třeba za nějaký ten čas dočkáme výživnějšího materiálu.

Třetí v pořadí zahráli na chomutovskym pódium Coward ze Stříbra. Od téhle kapely jsem nic zázračného nečekal, ale jak já hlupák se mýlil… Lepší thrash metal v našem českým rybníčku jsem už strašně dlouho neslyšel.  Už od počátku měli Coward výborný zvuk s čitelností všech nástrojů včetně bublání basy. Parádní více polohový naléhavý zpěv, výborná kytara s nádhernými vyhrávkami a uši přecházejícími sóly…

Tak zhruba v půlce setu vystřihli Coward orgastickou instrumentálku, kde opět exhiboval „pan“ kytarista. Potěšila mě informace zpěváka o nově nahraném CD, které se v této době nachází v lisovně a v průběhu tohoto týdne bude k dispozici… krása.

Ajajaj… těžko hodnotit po takovém krásném výkonu, který předvedli Coward další kapelu. Sledovat a hlavně poslouchat  žatecký oldschool thrash metalisty Hellocaustor bylo pro mě do slova a do písmene utrpení i trýznění zcela jistě dobrého hudebního vkusu 😆

Nevím, jestli to páni hudebníci mysleli smrtelně vážně nebo se snažili připodobnit ironickým Malignant Tumour. Naštěstí nebylo příliš rozumět českým textům, tak jsem musel jen přetrpět mezi skladbami vulgární pózy mistra u mikrofonu. Ten mě svým image připomínal Pípu z Kryptoru v dávných dobách, jenže Kryptor jsou klenotem českýho metalovýho undergroundu (miluju demo „Neřest a ctnost“).

Musel jsem též přetrpět mrvení úvodního rifu ze supersongu „Raining Blood“ od klasiků Slayer. Nechápu, že Hellocaustor měli největší odezvu od lidí.

Po ukončení setu však mé utrpení neskončilo, ale pokračovalo dále, když zbytek kapely k narozeninám (celý koncert byl věnován dvojité oslavě narozenin) frontmena vystřihli cover od Slayer „War Ensemble“. Hudba celkem ušla, ale kytarák na postu zpěváka zbytečně blackově huhlal a kazil tím dojem ze super songu.

Poslední kapela odstartovala až po jedné hodině ranní. Byli jí kdyňští Martyrium Christi. Na tuhle kapelu jsem se nesmírně těšil, ale radost mi totálně pokazil velmi špatný zvuk, jenž se po celou dobu setu nezměnil. Technické problémy provázely i muzikanty, kteří se v odposleších neslyšeli a párkrát v průběhu koncertu pokřikovali na zvukaře.

Jestli jsem dobře dešifroval – Martyrium Christi se vzhlédli v rychlém death metalu né nepodobném tomu, který produkují poláci Behemoth. Více ke kapele napsat nemůžu pro nahoře psané problémy se zvukem.

Ve třičtvrtě na dvě bylo dohráno a Unholy Destruction From Hell skončil. Hodil jsem na sebe bundu a pěkně rockersky skočil do taxíku a hajdy do postele 😀

Ještě jedinou a poslední výtku bych měl. Ty šílený oslnivě červený světla z pozad vystupujících byl pro focení a pěkný fotky smrťák   😥


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..