Nové album ASSESSORu vyjde po 22 letech


V mailu od Herdrona (Pařát) mi přistálo promo na novou desku Assessoru:

(první tisková zpráva)

Assessor - ŠtvaniceCo jste vyváděli v roce 1990? Někteří z vás ještě nebyli na světě, jiní tahali kačera po dvorku a metalisti nejspíš od jara brali útokem prodejny gramodesek, protože krátce po vydání se debutového alba thrashmetalových ASSESOR „Invaze“ prodalo na dnešní dobu neuvěřitelných 20 tisíc LP (CD vyšlo rok poté a obsahovalo i dva songy navíc). Jednalo se vůbec o první oficiálně vydané tvrděmetalové album v Československu! Až krátce poté se na trh dostala první velká alba TÖRRu nebo ARAKAINu.

Od roku 1993 se však nad kapelou zavřela voda, kterou krátce rozčeřili pouze MANIAC BUTCHER stejnojmenným albem „Invaze“ z roku 1999, na kterém také předělali zřejmě nejznámější skladbu ASSESSORU, která je pro kapelu stejným evergreenem jako třeba „Hřbitov“ pro ROOT nebo „Kladivo na čarodějnice“ pro TÖRR. Zkrátka koncert bez ní si nelze představit.

Ač už by to po těch letech nikdo nečekal, začátkem roku 2010 začali ASSESSOR (pod pozměněným názvem s jedním S navíc, aby odkazoval na minulost i budoucnost) pracovat na novém materiálu, jehož výsledek budete moci posoudit od 20. dubna, kdy vyjde CD „Štvanice“ jako součást magazínu Pařát a pořídit si jej budete moci za pouhých 99 Kč včetně poštovného a Pařátu.

Assessor na Obscene Extreme 2011

Co mohou fanoušci čekat 22 let po „Invazi“? Bude „Štvanice“ určena hlavně pamětníkům zlatých 90. let nebo ASSESSOR myslí i na mladší fanoušky a dnešní dobu? Odpověď nabízí kytarista Jaroslav Pelán: „Vzhledem k tomu, že hlavní mozek kapely se nezměnil, tak odkaz Invaze je tam cítit. Na druhou stranu, v kapele jsou také noví členové a ani Jarda Pracna se nezavírá novým vlivům. Myslím si, že Štvanice potěší jak pamětníky, tak nové posluchače. Jak by asi zněla deska Invaze, pokud bychom ji natáčeli dnes, si mohou posluchači představit podle znovu nahraných skladeb Invaze a Hrad.“

Další informace o albu (včetně ukázek skladeb) budou průběžně následovat. 

Dodatek: Kapelu opustil baskytarista Richard Abraham (pořadatel charitativního festivalu Leucaemia fest).  Co jsem tak vypátral na facebooku, chtěl by se Richard věnovat grindcore (není se co divit, dělá crew OEF).

Linky:
bandzone profil, webpage, pařát 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..