Karel Gott sbírá Slavíky, Pařát zase Břitvy


Anketa BřitvaDnes mi od týmu kolem Pařátu došel mail s následujícím shrnutím ankety hudebních publicistů Břitva 2011. Sám už přibližně dva roky Pařát čtu a jsem s ním maximálně spokojen, tak mě ani jeho prvenství mezi médii nepřekvapuje  😀

V sobotu se v Brně uskutečnilo vyhlášení dalšího ročníku cen tvrděrockových publicistů Břitva. Ačkoliv jsem to nečekal   😀 , Pařát zase v sekci Médium roku dostal nejvíce hlasů. Po kolikáté už? Vyjma jednoho roku držíme prvního fleka od léta páně 2004… Proto chápu také názory, že to je tak trochu nuda a stereotyp, když pořád vyhrává ten samý…

Jsem moc rád, že se hlasujícím Pařát líbí, nejspíš ho pravidelně čtou, ale výsledek samozřejmě jako vždy nepřeceňuji. Je to pořád jenom anketa, kde nás svými body katapultovalo na čelo nějakých 20 hlasujících, což je tak třetina „poroty“. Hlasovat kupř. o tři lidi víc, kteří Pařát vůbec nečtou, mohlo být pořadí jiné. Ale tak je to u skoro každé ankety nebo žebříčku a je to zcela v pořádku.

K tomu, aby Pařát mohl spolehlivě fungovat, je potřeba, aby si jej pořídilo minimálně 100x tak více čtenářů, než publicistů, kteří pro něj hlasovali v Břitvě. Máme tím na mysli skutečně pořízení (není to o „tiché podpoře“, návštěvě webových stránek ani o „lajku“ na Facebooku 😀 ), čtenáři jednou za 2 měsíce investují drobnou částku, protože je ten časopis zajímá. Pokud bude vaše podpora minimálně jako doposud, v kombinaci s naším nadšením pro věc má Pařát před sebou ještě mnoho let existence.

Za sebe mohu říci, že mě tato cena pro tým Pařátu obzvlášť hřeje z toho důvodu, že i v době, jaká je, může v českých podmínkách fungovat a těšit se velké podpoře ze strany čtenářů médium, které nelze přečíst na internetu ani z něj stáhnout, může se v otázce distribuce spolehnout především samo na samo na sebe, nemusí se podřizovat tlaků inzerentů a snad přináší mnoho informací, které jinde nejsou k mání.

Za to vám, čtenářům a posluchačům, patří velký dík! Tohle ocenění patří i vám! Bez vašeho zájmu a kupní síly bychom se mohli snažit sebevíc, ale bylo by nám to houby platný!

V neposlední řadě gratuluji všem oceněným a hlavně kapelám ET MORIEMUR, CRUADALACH a PANYCHIDA. Jejich čelní postavení v různých kategoriích mě velmi potěšilo a pro Pařát je ctí, že s nimi v loňském roce mohl spolupracovat. Nesmím zapomenout ani na všechny, kteří se „točili“ kolem Tributu TÖRRu, neboť pátý flek taky není k zahození a šestý pro Pařát jako „Firma roku“ stejně tak.

Pokud příští rok prvenství v Břitvě Pařát neobhájí, smutnit nebudu 😀 . Možná by už bylo na čase, aby po nás štafetu převzal někdo jiný. Pro nás, jako tým, který Pařát připravuje, bude nejdůležitější, kdybychom o letošních Vánocích mohli vědět, že je vás, čtenářů, minimálně stejně jako na konci roku 2011.

Za časopis Pařát

Petr Říha   

Kompletní výsledky ankety najdete na www.cenybritva.cz


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..