Fotolovy 2


Rostislav Stach - Fotolovy 2V týdnu před Silvestrem na svém facebookovém profilu fotograf a zpěvák kapely Elysium Jiří „Sorrowdy“ Veselý rozpoutal zajímavou bouřlivou diskusi na téma zvěřejnění cen fotoprací, na kterou mu reagoval i pan Rostislav Stach (výborný chomutovský fotograf zvířat).

Mrknul jsem tedy po dlouhé době na jeho web plný krásných fotek zvířat a hle civí na mě  informace o  nové knize. Ten samý večer jsem se s panem Stachem emailem domluvil o získání knihy v Chomutově (moc se mi nechce podporovat státního molocha Českou poštu), kde bydlí stejně jako já.

Následující den pro knížku do Zooparku zajela manželka cestou z práce. Od té doby uplynulo již dost dní a já knihu přečetl od začátku do konce. Nádherné fotografie pak prohlédl několikrát dokola.

Fotolovy 2. je aktualizované a doplněné vydání první knihy, která je už prakticky nesehnatelná. Kniha je rozdělená na čtyři kapitoly: fotografická výbava, základy dobré fotografie, praxe a fotografování zvířat ve všech ročních obdobích.

Asi nejpoutavější kapitolou je praxe, kde pan Stach popisuje triky a způsoby focení ptáků, stavbu fotovoru, používání vábniček, práci se zvířaty, atd. Doporučuji všem si tuto knihu opatřit. Ať  už těm, kteří fotografují nebo jen fandům krásných fotografií.

Na závěr jen doplnění odkazu na fotky ze křtu knihy v pražském Luxoru na Václavském náměstí.

foto: Zoner Press


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..