Sólstafir – Svartir sandar


SólstafirLoňský album „Svartir sandar“ islandský bandy Sólstafir mě na začátku prosince téměř paralizovalo a dodnes se zněj nemohu vzpamatovat  😀

Dostal jsem se k němu při náhodným nedělním poslechu rádia Beat, kde každou neděli běží čtyřhodinový pořad Hard’n’heavy zaměřený na metalovou hudbu. Hlavně po třiadvacátý hodině pouští majstrštyky Dejvy (Despise) a každou lichou neděli All (R.U.M. zine). Tam jsem poprvé zaslechl skladbu „Fjara“. Od té doby každý týden točím CD jak ve věži, tak při každodenních cestách do práce v mobilu.

Sólstafir na ploše skoro 80 minut (dvě CD po 6 skladbách) předvádí nakažlivé rockové melancholie s parádním neurvale nečistým zpěvem. Sakra, je to nádherná a vymykající se hudba všem moderním trendů. Nedá se popsat, musí se slyšet.

Jak jsem se z kusých informací na netu dozvěděl, Sólstafir existují už 16 let a v prvopočátcích drhli black metal. Na svým kontě mají pět alb.

Sólstafir

Obsáhlejší článek je na R.U.M. zinu a napsal ho o Sólstafir právě All: http://rumzine.com/solstafir  Já jen doufám, že někde seženu i starší nahrávky. Úplně jsem islanďanům propadl  😯


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..