Silvestrovský výšlap na Kočičák 2011


Silvestrovský výšlap na KočičákDnes opět po roce se zřejmě  zůčastním s rodinou Silvestrovského výšlapu na Kočičák. Výšlap pořádají chomutovští skauti spolu se členy Muzea československého opevnění z let 1936-1938 „NA KOČIČÁKU“.

Vojenský kryt „Řopík“ se nachází kousek nad Chomutovem v 530m nad mořem směrem na Blatno. Momentálně vypadá počasí parádně, v páteční podvečer napadlo pár centimetrů sněhu 😀 a snad se nebude opakovat blátivá polízanice, která opanovala celý tento týden.

U Řopíku jsme již tento týden byli na finálovce jedné moc pěkně náročné multikeše věnované pevnosti Boyard, tak si dáme sněžné repete 😆

Update článku

V sobotu jsme viděli z okna tu zasněženou parádu a nedalo se myšlence na pěkný výšlap odolat. Chvíli jsme váhali zda vzít či nevzít boby pro naše děťátka, ale nechtělo se nám s nimi tahat  😆 navíc mají vyběhaný nožičky z lovení plastových krabiček.

Na Kočičák jsme vyrazili krátce po půl dvanácté a za půl druhý hodiny logovali silvestrovskými razítky naše děti ve vojenském stanu na Kočičáku. Cesta přes Bezručák zasněženým lesem byla parádní. Sněhu bylo tak akorát abychom se v něm nemuseli bořit po pás 😀   navíc celou cestu nás svými hřejivými paprsky laskalo sluníčko. Tak si představuji zimu !!!

Na Kočičáku byla už pěkná kupa lidí z poloviny navlíklá v maskáčích český armády. Zřejmě měli co do činění s muzeem na Řopíku. Po hodině a půl strávené opékáním buřtů, focením, prohlídkou bunkru a sněžnými radovánky jsme šli pomalu stejnou cestou zpět.

Jen malou vítku bych měl ke slunci jež zalezlo za mraky a zakousl se do nás syčák mráz. Naopak mě potěšil synek jemuž jsou tři roky a celou cestu ani nepípnul, že ho bolí nohy nebo nemůže, naopak cestou lesem pobíhal pořád kupředu  😀

Krásné Silvestrovské odpoledne, těším se na další Silvestrovský výšlap na Kočičák.

Více fotek z výšlapu na mém Rajčeti.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..