Desecrator, Koenigstein Youth – Radioclub, Chomutov


Letos poslední koncert pořádaný Soya Thrashers from Hell proběhl v sobotu 30. října v chomutovském Radioclubu. Vám název tohoto klubu nic neříká? Je to bývalý Hu hu bar, sklepní hospoda v ulici 28. října. Vzal jí pod svá křídla nový majitel, tentokrát performer z domácí industriální formace Kotel #26.

Že hospodu má nový majitel poznáte hned při sestoupení ze schodů. Je nově vymalovaná, útulně čisťoučká, hřejivě vytopená, s novým umístěním stolů a hlavně pan majitel si zvučí koncerty sám. Žádný rozčilování s najatým zvukařem a hlavně zvučení perfektně rychle odsýpá, prostě pohodička.

Sláva si tentokrát pozval dvě francouzské kapely, které v této době křižovali Evropu na společném turné. Jako první začali kolem půl devátý Desecrator. Ti po krátkém klidném rozjezdu nasadili pěkně ostře pádivý grindcorový dril. Ale prrrr, nebyl to žádný prasopalný chlív. V jedný písni netypicky pro daný žánr zpomalili, aby vzápětí vyrazili silou podrážděnýho bejka.

O zpěv se dělil řvoucí kytarista s chrčícím sólo pěvcem. U druhýho hrdla bych udělil výtku směrem ke kotelníkovi, panč v hradbě kytar byl sotva slyšitelný. I přes tuhle malou čmouhu se mi Desecrator líbili o kousek více než…

…druzí Koenigstein Youth. Hardcore mám rád, jen rozjezd naproti Desecrator se mi zdál pomalejší a bez energie. Stačilo však Koenigstein Youth pár songů a už mě rozsekávali pěkně skočným hácéčkem. Jó vlastně, když Koenigstein začínali, strčil mi zpěvák mikrofon pomalu až do huby. Nečekal jsem to a zaskočený vyloudil ze sebe neslýchaně odlidštěný paskřek 😯

Koenigstein Youth jednu píseň věnovali jejich francouzskýmu prezidentu Nicolasu Sarkozymu a dle frekvence slova fuck textová náplň nebyla moc lichotivá. Během tohoto setu se rozhejbal Radio club k pěknýmu moshingu s náznaky circle pitu. Na takovym malym prostoru to bylo parádní maso. Později si zpěvák pro změnu „zaplaval“ nad hlavami přihlížejících u stropu. Hácéčkový řádění sympatických francouzů skončilo těsně před desátou a já se s pozitivními dojmy odebral domů.

Takovýhle undergroudový koncerty já prostě žeru. Žádný trendový hip hop core kulišárny, ale špinavý true metalový jízdy. O to víc mě trápí moje absence na předešlém koncertě s Verge on Reason a Požadovaným stavem mysli….

Díky Soya Thrashers from Hell a těším se na další koncerty v příštím roce!!!

Další fotky: rajče


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..