Křest splitka Victims a Efecto Despotismo


Křest CD "Northern Brutality Corporation" - Božák, TeplicePoprvé jsem tento páteční večer nemusel platit vstupný a ještě jsem byl na koncert v teplickým Božáku pohodlně dovezenej autem. Prostě jedním slovem LUXUS :mrgreen:

Podle fotek Efectů v galerii na rajčeti jsem čekal Božák jako nechutně stísněný sklepní prostor, ale po seběhnutí točitýho schodiště jsem byl mile překvapenej. Útulný a prostorný klub, který my chomutováci můžem s lítostí závidět. Teda až na to úmorný, pot tvořící horko.

Mělo se hrát od jednadvacátý hodiny, ale kůli nepatrný hrstce lidí, jenž na Božák přišli, se start koncertu Efecťáci snažili odložit co nejdýl bylo možný. Moc platný to ale, hádám, nebylo. Tipuju, že tady bylo kolem bídný dvacítky platících lidí. Poměrně velká tlupa zde přítomných individuí byli členové kapel a jejich doprovod. Jen nás z Chomutova přijelo pět aut.

Tentokrát mě zdržení příliš nevadilo. Rozptýlení nudy v klubu bylo dost. Přes zápas ve stolním fotbálku, příjemným pokecem s bývalým Victims basákem Čendou (dorazil na křest z Prahy) a konzumováním piva či hrozně pachutnajícími destiláty, kterými mě zásobovala Werunka (Victims crew).

Při konzumaci lihovin jsem ztratil pojem o čase, a proto nevím v kolik přesně, se na pódiu zjevili českolipští Incarnate. Ti rozjeli pěkně ostrej oldskůl death metal. Prvních pár písní jeli ve třech bez novýho basáka, který se všechny songy nestačil naučit, ale nějak zvlášť to nevadilo. Trošku mi vadil monotónní projev vokalisty, ale poslouchat se to dalo.

Po krátký pauze již bylo připravený chomutovský deathcore commando Victims, který mě na tuhle brutálně vyjímečnou akcičku pozvalo. Jednak se křtilo splitko „Northern Brutality Corporation“, který letos vydali společně s Efecto Despotismo a poprvé se v Čechách (premiéru si odbyl na Slovenskym „Celestial Hardfestu“) představil nový zpěvák Hospi.

Šestihlavá smečka spustila hned po intru ukrutný tempo plný hutných riffů, sem tam vymazlených kytarových sól za zběsilých sypaček bicího automatu. Zlatou korunu obětní kremaci dodali vokalisti Lucky a Hospi. Lucky mě při mých návštěvách zkoušek přesvědčil, že je výtečnej řvoun, ale ve spojení s Hospim jsou Victims ještě vražednější. Hospi, nejen že skvěle zaplnil místo po Vencovi, ale posouvá Victims na jiný, vyšší level.

Před tradičně poslední peckou „Panic Room“ došlo na polejvání splitka lahví šampaňského za asistence kluků z Efecta Despotisma a Victims crew. Šampaňský společne se slivkou a narychlo ubaleným špekem kolovalo z ruky do pusy všech přítomných oslavenců. Po tomhle dlouhým křtícím rituálu se už nekompromisně hrál poslední vál. Všichni tři kytaristi včetně basáka Roufuse dohopsali až k hip hopovýmu závěru, při kterým si balí aparáty a mizí z pódia.

Pro mé uši byli Victims nejlepší a nejzajímavější kapelou večera v Božáku. Při prvním songu mi naskočila příjemná husina.

Předposlední kapelou byli pořadatelé tohoto krásnýho večera Efecto Despotismo z Krupky. Těm jsem přišel pořádně na chuť až v květnu při Abnormal death festu a v pátek jen moji oblibu ještě přikrmili. V téměř domácím prostředí Efecty podpořili fanoušci, kteří na ně moshovali ze všech kapel nejvíc. Není divu. Brutální deathcore slamming sypačky v podání Efecta Despotisma dokáže rozhejbat i mrtvolu. Teda, pokud nemá v hajzlu nohu, tak jako já J  Hoši projeli všechny songy ze splitka plus ke konci dali ještě starší věc, jejíž název mi z hlavy požitý lihoviny vyplavili neznámo kam. Touhle dobou připravují nový vály, který chtějí co nejdřív zaznamenat ve studiu. Držím palce, ať se placka povede a moc se těším.

Kvůli názorovým a jiným neshodám nepřijeli death/trashcorový 8 Ton Overdose, proto závěr akce patřil slovenským starým pardům Sanatorium (existují již od roku 1994). Vím, že hodně lidí je z jejich brutálního guttural deathu americkýho stajlu hotová, ale na mě to je až moc jednotvárný. Nejni to úplnej průser, ale takovejhle prasopal mě moc nebere. Jenže v tuto chvíli při psaní poslouchám studiový songy Sanatoria na bz profilu a líbí se mi mnohem víc, než v koncertní podobě. No, satan ví  v čem je zakopanej pes. Třeba je zakopanej ve mně…

Málem bych zapomněl na zpestření při poslední písni, o který se postaral Victims kytarák Standa. Začal před Sanatoriem se sebou třískat o zem. Myslím, že se tomu říká breakdance a při takovýhle akci jsem to v životě neviděl 😀

Sanatorium dohráli a o pár minut dýl něco kolem půl druhý ráno jsme odrazili zpět k Chomutovu. Ve zkušebně jsme vyhodili aparáty z aut a ve čtvrt na čtyři jsem už upadal doma v peřinách s hučící hlavou do bezvědomí. Šest hodin přerušovanýho spánku a hurá do Kadaně na Rockfest. Ale to už je jiný story…

P.S. Díky klukům z Victims za pozvání a jejih crew za odvoz do Teplic. Výbornej zážitek. Druhý dík patří Efecto Despotismo za parádní mikinu.

Více fotek v mé galerii na rajčeti.

Videa z Božáku:


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..