Aguirre, Bad Luck Rides On Wheels – Hu hu bar, Chomutov


Bezmála čtrnáct dní uběhlo od téhle skvělé akce pořádané Slávou (vokál Kobra XI.) v Hu hu baru a já nebyl schopen napsat ani řádku, slovo, písmenko z mých dojmů.

Honem tedy ke klávesnici, než mě věrná družka skleróza ovine závojem sladkého zapomění 😆

Do podzemního baru jsem se dostavil přibližně s půlhodinovou časovou sekerou a jen co jsem se zapíchl pár metrů od pódia (dá se to vůbec tak nazvat?), začali se chystat frantíci z Bordeaux Aguirre. Ti se zastavili v Chomutově při společné šňůře s němci Bad Luck Rides On Wheels, s kterými vydali společné splitko „Tubes Gave Us Wings“.

U Aguirre mě dost zaujal vysoký holomek u bicích. Nemohl jsem odtrhnout oči a sledoval jak pomalu a důrazně buší do škopků. Nádhera vidět.

Jediným škraloupem, který mě nasral na vystoupení Aguirre, byla krátkost setu. Po dvaceti minutách se v baru objevily policejní šlapky naší primátorky. Tentokrát jim nevadil hluk, ale kontrolovaly povolení k hudební produkci. Škoda, protože podle Slávy by Aguirre byli schopný hrát i dvě hodiny v kuse, to by byla kremace mojí duše…

Zatímco se „domlouvalo“ pokračování hraní, aparáty si připravovali němci Bad Luck Rides On Wheels. Ti se od francouzů odlišovali svižnějšími songy plnými dlouhých instrumentálních ploch. Vokál mi u nich z počátku moc nesedl, ale po pár minutách jsem si zvyknul. Při psaní tohoto článku poslouchám skladby Bad Luck Rides On Wheels na jejich myspace profilu a líbí se mi ještě víc než naživo. V jedné skladbě mají doprovodný ženský vokál. Dobrý…

Bad Luck Rides On Wheels lze znovu v ČR spatřit na festivalu Play Fast or Dont 7 v Hradci Králové. Další zajímavostí je složení kapely. Členové BLROW dále fungují v dalších německých smečkách: Idiot Savant, Wojczech, Who´s my Saviour.

Úderem 22 hodiny musel být koncert ukončen. Snad aby v okolních obytných domech mohli důchodci nerušeně spát a byli brzo ráno čilý ve frontách na zlevněné zboží v chomutovských hypermarketech. Nebo jen primátorka nepřeje zábavu lidem milující extrémní hudbu? Chybí radním desátek ze vstupného do městské kasy na volební kampaně?

Ufff, těším se na další akci v podání Soya Thrashers From Hell, zatím jsem nikdy nebyl zklamaný výběrem kapel.

Poznámka na okraj:
Už jsem si zvykl na ožralý individua na koncertech. Jejich problém, když se namažou a nevnímají hudbu. Smutný spíš je, co se odehrálo při tomto koncertě, kdy jeden týpek usnul ve stoje opřený o stůl s půlitrem piva v rukách. Já mu půlitr vyrval z rukou, aby ho nerozmlátil o zem, ale ostatní dementi mu ve stádiu, kdy ležel na zemi pod stolem, svlíkali kalhoty a kopali ho do zadku. Chtělo by to trochu důstojnosti a nechovat se jako zvířata pánové…

Více fotek v galerii zde.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..