Metalový časopis Pařát


Metalový časopis Pařát…oslavil nedávno desetileté výročí jenž vyvrcholilo 23. ledna v Ostravské Tančírně  hudebním festivalem „Pařát fest“.

Já jsem se k Pařátu dostal zakoupením jednoho čísla na Brutal Assaultu před třemi lety. Poté mi mrška dlouhou dobu unikal až do  loňského roku. Přes webový stránky jsem si objednal pár posledních čísel a byl překvapen jak kvalitní má obsah a informační hodnotu. Momentálně zvažuji přestat kupovat ztrouchnivělý Spark, jehož jsem pravidelný čtenář od prvního tehdy ještě černobílého čísla. Štvou mě plitký, stupidní rozhovory se stále stejnými otázkami a neustálé omílání informací o notoricky známých kapelách. O ignoranci mladých nadějných českých kapel ani nemluvě (zlatý Bandzone). Bohužel Sparku už nepomůže ani nový grafický layout ani doplnění redakce o ženské elementy.

Pařát, to je jiné počteníčko navíc s vloženým cdčkem tuzemských kapel (kompilace a regulérní album). Od února Pařát přechází na plnobarevný tisk (doteď měl pouze barevnou obálku) a dvouměsíční periodicitu. Taktéž se mění distribuce na profesionální, za pomocí distribuční sítě PNS. Na webu Pařátu pak lze nalézt seznam trafik kde časopis koupit za dobrých 99,-Kč.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..