Abnormal Arts Birthday Party


Na tuhle Šrámiho akcičku jsem se těšil dlouho dopředu. Jak  u mě bývá zvykem, když se na něco těším obvykle se něco posere a ne jinak tomu bylo tento pátek. Nejsměšnější pak je, že mě skolila obyčejná rýma. S odřeným rypákem od neustálého frkání a ukrutnou bolestí v palici, od který mi nepomohlo spolykání menšího množství chemických bobulí, jsem se odebral do chomutovského Šakala.

V době kdy jsem dorazil do klubu už na pódiu zvučili mí oblíbení Killed By Summer. Netrvalo dlouho a KBS rozjeli svůj fešný metalcore. Minule jsem trochu ujel, když jsem chválil jenom Hospiho, dnes to dělat nebudu 🙂  Tentokrát mě díky hodně slušnému zvuku zaujal kudrnatý kytarista Patrik. Sakra šikovnej kluk. Málem bych zapomněl zmínit – KBS mají novýho mistra čtyř strun z Unsaid By Love. Je to ten týpek, s kterým jsem posledně v Hu hu baru kecal o muzice. Básnil o spoustě koncertů v Chomutově, který chystá, ale nějak jsem si nevšiml…

Pár minut zvučení a už byli připraveni plzeňští Octagone. První chvíli jsem měl obavy z prvotřídního opruzu způsobený totálně zmrveným zvukem. Naštěstí se zvukaři u mixu povedlo po prvním songu zvuk trochu rozuměji poštelovat. Miluju death metal a tenhle plzeňský okořeněný space samply byl hodně chutný. Jediný negativum na Octagone byly jen plochý, nevýrazný bicí pouštěný z notebooku a winampu!!!

Další v pořadí byli chlapi s nádherným efektně poetickým jménem Efecto Despotismo. Pětice z Krupky mě v počátku setu otrávila zběsilým prasopalem a prasečím rykotem. Během pár songů se prasopal zmorfoval v příjemný deathcore a i zpěvák  ukázal jiný rejstříky řevu než zmíněný rykot. Něco jsem zaslechl o chystaném novém demu tak abych byl v pozoru.

Čtvrtá kapela večera domácí Victims. Zpěvák Venca slavil narozky a tuhle akci pořádal na svoji oslavu. Pokud můžu objektivně hodnotit tak tento páteční koncík byl nejlepší co jsem od Victims zažil. Ďábelský nasazení kapely a hustý paření lidí, kterému napomáhal sám oslavenec, bylo z pátečního večera nejlepší. Mráz po těle mě osypal při Lukášově mluveném intru a následným přidáváním dalších nástrojů. Obecně vzato celý set byli oba zpěváci hodně vytáhlý a kytarové duo Šaman – Standa byly spíše tušení, než aby riffy masakrovaly naše nebohé palice. Přesto tleskám a těším se na nový materiál.

Po domácí lahůdce mi pražsko-mělničtí Sepsis se svým death metalem připadali dost obyčejní. Chlapci se snažili, to jo, ale byla to nuda. Spíš než samotní Sepsis mě padli do oka jejich nejspíš fanynky navlíklý v sexy hadrech z Nosferatu či podobným krámu. Určitě jsem nebyl sám komu Sepsis nepadli do ucha, bylo to vidět na vylidnění placu pod „pódiem“.

Tragičtější situace v Šakalu nastala při vystoupení grindovatých Slováků Attack Of Rage. Oproti Sepsis Slováci zabředli ještě více do marastu zvaného nuda. Nemám nic proti grindcoru a pár oblíbených kapel v tomto zběsilým ranku mám, ale Attack Of Rage nejsou a nebudou jedni z nich. Na druhou stranu mi jich bylo líto, že k nám putovali dlouhou cestu, na koncert se těšili a odměnou jim byla malá hrstka lidí na place…

Sobotní ráno, osmnáct minut po půlnoci bylo po koncertě.

Ať již jsem napsal co jsem napsal, akce se mi moc líbila. Nebýt místy hnusnýho zvuku a zoufale malému počtu lidí, bylo by to dokonalé. Snad příště… ???

Malá poznámka pod čarou:
Na Standově profilu mě zaujalo zavěšený, zřejmě stářím notně zaprášený video „Destroy“ s živým bicmenem. Ukrutná mrda…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..