Kryštof v Chomutově – Kamenčák 2009


Pravidelný hudební chomutovský festival Kamenčák 2009 se letos rozdělil na dvě stage. První folková byla umístěna na letní kino a druhá rocková na poslední dobu velice aktivní areál Banda (Monkey Bussines, Vondráčková).  Rocková stage byla zajímavě obsazená mladou a nadějnou hvězdičkou Ewou Farnou, chomutováky X-left to Die, mně neznámých Jana Lota a Baby Grace, výborným Davidem Kollerem, a hitmejkrem Michalem Hrůzou s Kapelou Hrůzy.

Pro mé plány strávit víkend na festivalu Severní vítr absentoval jsem na skoro celý festival. Proč skoro? Po dlouhém přemýšlení a zvažování pro a proti jsem v pátek vyrazil před půl devátou večerní na koncert Kryštofa. Nejsem žádný velký fanoušek Kryštofa jen mi jsou ostravský kluci sympatičtější než podobně na lolitky zaměřený Chinaski.

Koncert měl začít v jednadvacet hodin, ale zřejmě kvůli dvoum frontám u kasy se začátek protáhl, nebýt krve nenasytných komárů, na snesitelných dvacet minut. Kryštof odstartoval vynikající koncert hitem „Ženy“ z první placky Magnetické pole v trochu odlišném podání než jak ji známe. Uznávám, Kryštof byl vynikající a nepamatuji, kdy jsem viděl naposledy hudebníky si takto plnými doušky koncert užívat. Bylo vidět jak je hraní baví a neberou hudbu jen jako zdroj obživy. Tleskám.

Výbornou atmosféru ztvárnilo publikum a při zpívání refrénu s kapelou mi naskakovala husina. Krásný a čitelný byl zvuk, ve kterém vynikla i dechová sekce Kryštofa. Koncertní setlist byl postaven na peckách „Svědomí“, „Plán“, „Srdce“, „Atentát“, „Sněhurky“, „Obchodník s deštěm“, „Rubikon“, „Cosmoshop“, „Zrcadlení“, ale i na pro mě překvapivé zařazení medley coverů v čele s vynikajícím hitem Richarda Müllera „Po schodoch“ a osmdesátkovým vlezlým hitem „Life is Life“ od Opusu. Dobrá byla píseň (název písně si nevzpomenu) v ostravském nářečí hraná v rytmu skočného ska.

Po hodině vystoupení Richard Krajčo na pódiu osaměl a se španělkou zahrál novou píseň k pokračování filmu Bobule. Ke konci přibližně 75 minutového koncertu zaznělo balkánské reggae při němž Krajčo představil kapelu a po mega hitu „Lolita“ byl definitivní konec. Koncert Kryštofa mě hodně příjemně překvapil a nelituju, že jsem se ho zůčastnil i přes mou oblibu extrémnějších stylů.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..