Half-Life 2: Lost Coast


Half-Life 2: Lost Coast je kraťoučká jedno levelová záležitost obsažená v balení Orange Boxu. V době vydání v roce 2005 měl Lost Coast představit tehdy neobyčejné možnosti Source enginu. Původně Lost Coast měl být zahrnut v původním Half-Lifu 2, ale nakonec byl volně ke stažení na Steamu. I v dnešní technologicky vyspělejší době je realistická voda, sluneční záření, dynamické stíny, parádní a konkurence schopná (na Crysis však už ztrácí dech).


Začínáme v zátoce a po projití kolem kotvících pramiček promluvíme na molu se stařičkým rybářem. Ten po monologu otevře branku a my se vydáme po úzké cestičce vzhůru mezi skály. Cestou pošleme na věčnost menší množství vojáků Combine. Na vrcholku se nachází staveníčko s několika domy a hlavně kostelík. Při vstupu do něj zapadnou dveře. V kostele se nachází spousta volně ležícího arzenálu s náboji – to nevěstí nic dobrého. Pomocí gravity gunu znehybníme buchar a peklo začne.

Všude po střechách, na nádvoří jsou rozeseté jednotky Combine. I do samotného kostelíku vtrhnou vojáci a jdou milému Gordonovi po krku. Akci ještě více zahušťuje helikoptéra, kterou třeba urychleně sundat z oblohy. Tahle zběsilá přestřelka trvá snad kolem 20-30 minutek a zpestřila mi volný čas.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..