Full Spectrum Warrior zadara


Full Spectrum WarriorV říjnu zaplavila internetové bouřlivé sítě zpráva o možnosti stažení hry Full Spectrum Warrior zcela zdarma. Firma Pandemic Studios tak rozšířila bohatou řadu her (The Suffering, Red Alert, Far Cry, Area 51, Psi-Ops), které lze hrát legální cestou bez jakéhokoliv poplatku. Počítat se však musí se stažením více jak 1GB dat u každé z her. Full Spectrum Warrior mi v době svého vydání v roce 2004 unikla, až dnes jsem tedy využil šanci a tuto taktickou válečnou hru vyzkoušel na vlastní prsty.

Hra se odehrává ve fiktivním státě Zekistán, který je decimován vleklým válečným konfliktem mezi tamními obyvateli. Hráč se dostává do kůže velitele dvou čtyřčlených vojenských jednotek a snaží se likvidovat teroristy, zachraňovat rukojmí, čistit cestu pro tanky a mnoho dalších podobných svobodu pro lid přinášejících skopičin.

Po prvním nadšením se po pár misích dostavila odporná vtíravá kamarádka nuda a hru jsem dohrál pouze setrvačností. Hra je totiž stavěná pouze na důkladném vzájemném krytí jednotek. Jedno mužstvo provádí krycí palbu a s druhým je nutné se dostat do boku či ještě lepší do týla nepřítele. K tomu je až příliš okatě přizpůsobený design městských lokací plný různých vyvýšenin (bedny, vraky aut, atd.) ke krytí.

…a hlavně vůbec jsem si nezastřílel. Veškerá střelba se koná pouhým příkazem jednotkám. Někdy ani to ne 🙁

I přes pár výtek se určitě Full Spectrum Warrior vyplatí stáhnout, vyhnat zlobivé teroristy a v závěru i zničit jejich mocného šéfa. Ještě dodám, že po dvou letech Pandemic Studios vypustili i na svět datadisk s přídomkem Ten Hammers.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..