Grand Theft Auto San Andreas


 

GTA San Andreas

K mé velké radosti jsem si konečně mohl otřít potem zbrocené čelo, odhodit do kouta vykvrdlaný gejmpad a San Andreas udělat pápá. Ano, tahle mega velká hra po několika měsíčním nepravidelným hraní odolala mému hernímu apetitu a ukázala závěrečné titule.
Jednoduché pokořit San Andreas rozhodně nebylo. Už jenom velikost herního světa byla několikrát rozlehlejší než předchozí Vice City. Klacky pod nohy hráčům úmyslně naházeli i samotní tvůrci z Rockstaru a snad i tím chtěli uměle prodloužit herní dobu. Jak jinak si vysvětlit umělou demenci počítačem ovládaných panáců, která hlavně vyniká v závěrečných úsecích hry se zabíráním území Los Santos. O krkolomném ovádání raději nemluvě. Jasně, určitě na vině je port z konzolí na PC, ale to už Rockstáři mohli po x-tém díle vychytat.

Hlavním hrdinou je tentokráte černošským hoch CJ vracející se do rodného města Los Santos, aby pohřbil svoji máti, zavítá nejen do Los Santos, ale i na venkov, San Fierra, na poušť a města hříchu Las Venturas. Hned po příletu je CJ kontaktován zkorumpovanými policajty a tak nějak nedobrovolně přinucen ke spolupráci. Příběh sám o sobě je přímočarý, nenáročný a rozmělněný spousty vedlejších úkolů. A to je podle mě největší slabina a zároveň pozitivum téhle hry. Obludná velikost !!! Ke konci hry už mě držela jen jediná motivace vidět konec a poslat San Andreas k čertu.

V San Andreas je spousty nedůležitých věcí „na práci“. Od různých závodů, sbírání mušlí, sprejování tagů, focení důležitých míst, taxislužby, vození štětek za kunčaftem, svádění žen, sanitaření, hašení požárů, policejní mise, až po více či méně důležité autoškoly, hodně adrenalinové letecké školy, motorkářské a lodní školy. Možná můj výčet není kompletní. Zásluhu na tom má neochota dokončit hu na 100%. Opravdu jsem neměl chuť a nervy se dál po závěrečných titulcích plahočit za dokončením všech vedlejších misí pro nějaký ten mrzký bonus či poplácávání se po ramenou jaký jsem kabrňák. Nehledě na to, že v omezené míře jsme už hráli stejné mise v předešlých trojrozměrných dílech GTA.

Proto uvažuji, zda vůbec budu hrát další chystanou konverzi čtvrtého dílu pro PC, které vyjde co nevidět. Více o San Andreas psát nebudu poněvadž na internetu je mnoho stránek věnované rozlehlému světu GTA her. Já sám čerpal z vynikajících českých www.gtasa.cz.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..