Dálkově ovládané aukce


GirderPo neuspěšném udání zbylých součástek, jak z mého počítače tak z těch co mi prošli packama, na inzertních serverech zkusil jsem štěstí na české obdobě ebay.comAUKRO.CZ.

Po prvém letmém průzkumu jsem byl trošku zklamán složitější i delší registrací plus dáváním provize z prodeje týmu Aukra. Na(ne)štěsí zklamání vystřídala mánie sledování RSS kanálů s novými aukcemi, pročítání mnohdy zábavných negativních komentářů a v neposlední řadě moje čilé obchodování. Už jsem pár záhadně zbylých zbytečností prodal a pár cenných věcí pro mého singl jádrového miláčka nakoupil.

To bylo lehounké odbočení…

Mapování funkcíPřed pár lety při brouzdání netem jsem natrefil na stránky s návodem jak si uklohnit infra čidlo a napojit na již nepoužívaný COM port. Pomocí prográmku Girder se pak dle návodu dalo obsluhovat velké množství programů za pomocí jakéhokoliv dálkového ovládání. Bohužel pro moji elektrotechnickou nezručnost a odpor k pájení pididrátků jsem tehdá vymyslel odbočnou alternativu s využitím infra portu na základní desce a později USB. Ale co čert nechtěl, nikdy mi Girder nechtěl ovladače snímat.

Teď se dostává na řadu můj úvodní výlev o Aukru…

Zobrazení funkcí na OSDPři prolézání aukcí jsem narazil na člověka, který infra do COM portu vyrábí a za směšných 150,-Kč prodává. No a konečně dálkové ovládání mého miláčka funguje… Pomocí Girderu se nejdříve musí nastavit plugin IgorPlug.dll aby Girder rozpoznal čidlo na COM portu a potom už se můžou vesele mapovat funkce libovolných programů a učení Girderu IR kódy daného ovladače. Vypadá to složitě a taky, že ze začátku je. Ale stačí se podívat na net, stáhnout pár hotových soubůrků s namapovanými funkcemi a v Girderu prozkoumat.

Konečně už nemusím při sledování filmů nebo poslouchání muziky k PC vstávat ze sedačky a ručně pauzovat či volumovat zvuk 🙂

...profi mapování

P.S. Donedávna byl Girder zdarma ke stažení, ale novější verze programu jsou už za korunky…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..